abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 13:00 | IT novinky

    Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 12:44 | IT novinky

    Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    včera 12:11 | Zajímavý článek

    Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou

    … více »
    karkar | Komentářů: 8
    včera 01:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.2. 21:33 | Nová verze

    Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.2. 15:44 | Zajímavý software

    TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    26.2. 12:22 | IT novinky

    Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    26.2. 03:44 | Komunita

    Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 974 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: vytvoreni glibc bez

    15.11.2004 11:06 Pavel
    vytvoreni glibc bez
    Přečteno: 119×
    Zdravim, stala se mi neprijemna vec. Po kompilaci glibc-2.3.3 jsem spustil checkinstall v domeni, ze se NEnainstaluje a pouze se vytvori balicek. Jenze ouha, neni balicek a neni funkcni system. Nova glibc se castecne nainstalovala - "castecne" kvuli tomu,ze uz v prubehu (nechtene)instalace prestaly fungovat zakladni prikazy. Uzitecne info jsem nalezl na nasledjicich strankach.

    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/59265

    Glibc-Install-HOWTO.html

    Predpokladam, ze se mi system podari znovu zprovoznit podle "navodu". Nicmene jak vytvorim funkcni balicek glibc?

    Odpovědi

    15.11.2004 21:57 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vytvoreni glibc bez
    A co nainstalovat ten původní balíček z distribuce? Viz http://www.abclinuxu.cz/forum/show/65760
    16.11.2004 12:36 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vytvoreni glibc bez
    Jenze ja zadnou distribuci nepouzivam, balicky si vyrabim sam. Pokud by si tez nekdo chtel usit distribuci na miru, pak muze zavitat na www.linuxfromscratch.org (Your Distro. Your Rules. A ja dodavam Your Problems:-))

    Problem jsem vyresil tak, ze jsem si kriticke programy zkompiloval staticky na jinem PC, prenesl, nabootoval a znovu prelozil glibc (pro jistotu bez optimalizaci)

    Nicmene stale nevim, jak se vytvori balicek glibc, kdyz s jinak skvelym checkinstallem to nejde. Proste mi jde o ten princip JAK... ;-)
    16.11.2004 13:33 ivok
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vytvoreni glibc bez
    Odpověděl jste si sám... Vytvoření balíčku samozřejmě závisí na balíčkovacím systému, pokud používáte LFS, tak tam žádný balíčkovací systém není (aspoň za mých pokusů tam nebyl :-) ) a tudíž vaše otázka nedává smysl...

    Jinak při make install lze zadat nějakou proměnnou prefix, kam chcete glibc nainstalovat (tuším že install_root nebo tak nějak, viz dokumentace ke glibc). Už je to nějaký ten pátek, co jsem si s LFS hrál, tak doufám, že se to nezměnilo :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.