Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Mohli byste mi nekoho spolehliveho doporucit? Btw mame prostor 4U v rackove skrini, takze bezny minotower se tam nevejde. A rackove skrine stoji i deset tacu
diky za tipy
btw vcera jsem dostal tip na ebay a fakt jsou tam skvele pocitace za uzasne ceny. ale reklamovat je v chigacu teda nechci
a) Jak ten čas letí
b) Kdo oživil tenhle zombie tree?
Neviem čo máš proti IBM... My sme tiež pred mesiacom riešili dilemu, čo kúpiť do racku, tak aby to chvíľu vydržalo. Prvá voľba padla na Fujitsu Siemens Primergy RX300 za 1668 éčiek (bez DPH) z nemenovaného česko-slovenského e-shopu. Bohužiaľ mamľasi neboli schopní dodať takú konfiguráciu, akú majú v katalógu takže keď to dorazilo, tak sme to zabalili a poslali späť spolu s odstúpením od zmluvy. Druhá voľba potom padla na IBM x3650 za asi 1715 éčiek (dílerská cena, bez DPH) v kamennom obchode a oproti tomu Fujitsu sa do tej ceny zmestil o jeden disk viac, HW RAID s podporou RAID 5, 6 a so záložnou baterkou, a diagnostický panel. Takže za tých 1715 éčiek máme Xeon Quad Core 2.5GHz, 2 GB ECC RAM, 3 disky SAS 2,5" hotplug 146 GB a RAID 5. Zároveň tam je priestor na zvyšovanie výkonu - ostalo miesto na ďalší CPU, 10 RAMiek, 5 diskov a redundantný zdroj, takže ak prestane stačiť, tak sa dokúpia len ďalšie komponenty.
Treba hľadať a nebáť sa pýtať zľavy, prípadne výbavu naviac zadarmo. Väčšina obchodníkov je teraz vďačná za hocijaký kšeft.
Hej, už som si všimol... Idem pohľadať nejaký popol...
Tiskni
Sdílej: