Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
EHLO [172.16.0.2]
. Jak to ale změnit, to nevím.
Received:
patří identifikace podle příkazu HELO
/EHLO
. Případná informace o skutečné IP adrese odesílatele nebo její reverzní lookup může být nanejvýš v komentáři.
Ja porad ale nechapu, proc to vlastne chcete...
No tak mate nekde nejakou vnitrni sit. Stydite se za to? Nebo o co jde?
Podle mne to vubec nezalezi na klientskem mailovem programu. Tohle zjistuje server - proste tam da hlavicku received podle toho, s jakym pocitacem je zrovna spojen...
Pokud to mermomoci chcete obejit, napada mne nekolik zpusobu:
Pro to, ze se s tim neda na strane klienta nic delat svedci i to, ze ani spammeri nemuzou zfalsovat tyhle hlavicky (leda ze by si tam sami pred tim nez to odeslou pridali nejake vymyslene) - ale jak to pak pusti na prvni server, ktery neni pod jejich kontrolou, tak ten uz tam pak dava odpovidajici udaje...
Tiskni
Sdílej: