Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
The Postfix program
peta@localhost.localhost (expanded from peta@localhost): Host or domain
name not found. Name service error for name=localhost.localhost type=A:
Host not found
v priloze je jinak napsano:
Final-Recipient: rfc822; peta@localhost.localhost
Original-Recipient: rfc822; peta@localhost
Action: failed
Status: 5.0.0
Diagnostic-Code: X-Postfix; Host or domain name not found. Name service error
for name=localhost.localhost type=A: Host not found
Fetchmail jinak funguje naprosto v poradku, stahuje ze vzdalenych uctu, posila a uklada postu lokalne jen mu zrejme v tomto pripade vadi ona hlavicka kde je uveden "nekdo@nase_domena.cz" jinak si to nedovedu vysvetlit. Jde nekde nastavit aby toto nastaveni ignoroval a postu proste ukladal v kazdem pripade?
Anebo jakym jinym zpusobem obejit to, ze nemame reverz a ze nevlastnime "nase_domena.cz"? Predem dekuji za jakkoukoliv radu, preji hezky den.
Dobry den, ... The Postfix program peta@localhost.localhost (expanded from peta@localhost): Host or domain name not found. Name service error for name=localhost.localhost type=A: Host not found ...No, viděl bych to na nesoulad jména hostname v postfixu a počítače. Rozhodně se neresolvuje název na IP. Zkuste si do /etc/hosts připsat ještě taky IP_ADRESA_SERVERU hostname hostname.vase_domena.cz Případně rozchoďte vlastní DNSku vase_domena.cz pouze pro Vaši lokální síť. Tedy pro Vaši síť bude autoritativní a ostatní záznamy budou forwardovány. A na ní si dejte kromě A záznamů i MX záznam. A je po problému. PS: Osobně mám na všech serverech spuštěný BIND pro lokální síť, kde mám i poštovní server.
fetchmail -m "/usr/bin/procmail -d %T"U mne to tak funguje a emaily to nevraci.
Tiskni
Sdílej: