Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
openSUSE Leap 15.3 je od dnešního dne v Beta fázi. Toto vydání je zajímavé tím, že využívá binárních balíčků přímo ze SUSE Linux Enterprise. Podpora ARMv7 zařízení se odštěpila do samostatného podprojektu openSUSE Step. Instalační obrazy Leapu 15.3 jsou k nalezení na get.opensuse.org/testing. Pro ty, co se zapojí do Beta testování, čeká po skončení Beta fáze tričko. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 8.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Ako posunúť monitoring pomocou Zabbixu na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine. Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Společnost Adobe oznámila, že končí s multiplatformním open source textovým editorem Brackets a jeho uživatelům doporučuje přechod na Visual Studio Code s rozšířením Brackets.
Google Chrome 89 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 89.0.4389.72 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Zdůraznit je nutno WebHID, WebNFC a Web Serial aneb možnost komunikace například s Raspberry Pi Pico nebo Stream Deck přímo z Chrome. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 47 bezpečnostních chyb.
Ahoj, mel sem podobnej prolem ale bylo to WinXP vs. WinXP prenosny(nacpany v suplicku) a problem byl v boot.ini .
Prisel sem na to ze winxp z nejakyo ,dosti prapodivnyho duvodu braly za prvni disk na prvnim radici ten ze kteryho bootovaly...
Pro predstavu boot.ini na bootovani z hda1
[BOOT loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Wokna XP" /fastdetect
Pohraj si s adresaci (multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS)...a nebo proste odpoj linuch disk, nabootuj z winxp instlacky do rescue/repair/opravneho modu a az se prihlasis k instalaci tak mu do krku narvi fixboot a fixmbr...pak by uz zase melo fungovat tvoje stare prepinani v biosu...
image=/boot/vmlinuz label="linux2" root=/dev/hdc1 initrd=/boot/initrd.img append="devfs=mount acpi=ht resume=/dev/hdc5 splash=silent" vga=788 read-onlya pak prohodit kabely k diskum, ale mandrake se nenacte ..vyhodi nejakou chybu..
"Mně" se stala záhadná příhoda s WinXP podobná té vaší. Na kolejích má kamarád PC, tak sem si přinesl disk a strčil ho na kábl tak, že byl tuším second. slave. V podstatě jsme nehýbali nikdo s ničím, jen jsme překopírovali nějaká data, a když jsem ho odpojil a jel domů, Windows se dostali jen k černé obrazovce s blikajícím kurzorem.
Vyřešil to kamarád prý tím, že je přeinstaloval (asi "nechal opravit" jak je to v tom menu). Teď mu to zase jede. Nikdo nechápe čím to bylo.
Jsou prapodivné věci mezi diskem a uživatelem...
Tiskni
Sdílej: