abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:44 | IT novinky

    Microsoft představil Azure Linux 4.0 a Azure Container Linux. Na konferenci Open Source Summit North America 2026 organizované konsorciem Linux Foundation a sponzorované také Microsoftem. Azure Linux 4.0 vychází z Fedora Linuxu. Azure Container Linux je založen na projektu Flatcar. Azure Linux (GitHub, Wikipedie) byl původně znám jako CBL-Mariner.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.5. 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.5. 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1692 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: gksu (gksuexec) nespusti spravne prikaz

    Valoun avatar 30.12.2004 09:19 Valoun | skóre: 30 | blog: Psavec | Středočeský kraj
    gksu (gksuexec) nespusti spravne prikaz
    Přečteno: 272×
    Zdravim, dal jsem si na notebook Gnome, abych nestrasil lidi fluxboxem. Mam ovsem problem s programy gksu a gksuexec. Jsou to graficke wrappery pro su, Gnome je vyuziva na kazdem kroku, predevsim pro rychly pristup k administracnim nastrojum.

    Problem je ten, ze nefunguji korektne. Kdyz se jej pokusim spustit, pozada me o heslo roota, a po zadani a potvrzeni se zastavi a zustane viset v pameti. Zadany program se nespusti.

    Kdyz udelam totez v konzoli, ve snaze prohlasit se za libovolneho usera (i roota), vysledek je, ze po zadani spatneho hesla zobrazi chybovou hlasku az po pul minute. Pokud zadam spravne heslo, nestane se nic, dialog zmizi a gksu si dal drzi konzoli. Az kdyz jej nasilim ukoncim pomoci Ctrl-C v konzoli, tak se zadany prikaz najednou provede!

    Obcas se pri tom zobrazi jakysi warning v souvislosti se session authentication mechanism (nemam ho ted po ruce), nevim jestli to s tim souvisi.

    Konfigurace: Debian testing, Gnome 2.8, xhost + (aneb vsichni maji prokazatelne pravo pouzivat Xka), chyba se projevuje i na vsech ostatnich pocitacich kde mam Debian testing (stable nemam po ruce). Google ani Debian Bugs o tomto problemu nikdy neslyseli.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.