abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:00 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 26. Vychází z Ubuntu 26.04 LTS a podporováno bude 15 let. Ubuntu Core je minimální neměnný operační systém určený pro vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Bylo vydáno OpenBSD 7.9. Po dlouhé době opět se songem: Diamond in the Rough.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 151.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 151 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Elon Musk prohrál soudní spor se společností OpenAI, která se podle jeho žaloby odchýlila od původně uváděného cíle vyvíjet umělou inteligenci (AI) ku prospěchu lidstva. Porota včera po necelých dvou hodinách dospěla k jednomyslnému závěru, že Musk žalobu podal příliš pozdě. Musk byl jedním ze spoluzakladatelů společnosti OpenAI, která vznikla v roce 2015 a vyvinula populární chatovací systém ChatGPT. V roce 2018 na svůj post ve vedení

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.4 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Opraveny jsou zranitelnosti Copy Fail a Dirty Frag. Přibyl nový obraz pro Orange Pi 5B.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 07:44 | Zajímavý software

    Pokud je zranitelnost Linuxu v nepoužívaném jaderném modulu, lze ji jednoduše vyřešit zakázáním automatického načítání tohoto konkrétního zranitelného modulu. Projekt ModuleJail si klade za cíl zvýšit bezpečnost Linuxu zakázáním automatického načítání všech nepoužívaných jaderných modulů. Jedná se o skript, který dá všechny nepoužívané jaderné moduly na blacklist (/etc/modprobe.d/modulejail-blacklist.conf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.5. 16:11 | Zajímavý článek

    Odborníci z Penn State University zkoumají způsob ukládání informací na lepicí pásku. Principiálně by podle nich bylo možné kombinací odlepení a zpětného přilepení dosáhnout uložení informace, kterou opětovným odlepením dokážou přečíst. Výhodou je, že způsob uložení i přečtení je čistě mechanický. Zde o tom referují ve volně dostupném článku. Zajímavé bude sledovat zda se jim v rámci výzkumu podaří prokázat použitelnost i v jiné než

    … více »
    karkar | Komentářů: 9
    18.5. 13:00 | Zajímavý projekt

    Na GitHubu byl publikován reprodukovatelný návod, jak rozchodit Adobe Lightroom CC na Linuxu a Wine. Návod byl vytvořený pomocí AI Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.5. 12:33 | Humor

    Pokud by někdo potřeboval Wayland kompozitor uvnitř počítačové hry Minecraft, aby mohl zobrazovat okna desktopových aplikací přímo v herním prostředí, může sáhnout po Waylandcraftu. Ukázka na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1664 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: msttcorefonts problem

    12.1.2005 10:52 imro | skóre: 19 | blog: hovado
    msttcorefonts problem
    Přečteno: 453×
    Nazdar chlapi.

    Prosim vas,mam problem s nainstalovanim balika msttcorefonts.Pouzivam debian Sarge,apt-source.conf mam nastavene dobre,pripajanie cez proxy server mam tiez dobre nastaveny,cez siet si mozem nainstalovat cokolvek,az na ten spominany balicek msttcorefonts.Tento balicek sa tiez stiahne v pohode,ale pri nstavovani,ked chce stiahnut fonty zacne hlasit: Nastavuji balík msttcorefonts (1.1.12) ... These fonts were provided by Microsoft "in the interest of cross- platform compatibility". This is no longer the case, but they are still available from third parties.

    You are free to download these fonts and use them for your own use, but you may not redistribute them in modified form, including changes to the file name or packaging format. --10:47:55-- http://belnet.dl.sourceforge.net/sourceforge/corefonts/andale32.exe => `./andale32.exe' Resolving belnet.dl.sourceforge.net... 193.190.198.97 Connecting to belnet.dl.sourceforge.net[193.190.198.97]:80... failed: Spojení bylo příliš dlouho neaktivní. Ani poslední pokus nebyl úspěšný.

    Neviete co s tym?

    Odpovědi

    12.1.2005 11:53 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: msttcorefonts problem
    http://corefonts.sourceforge.net/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.