Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Tahanice o to, čemu se smí říkat Mozilla (Mandrake, Red Hat, SuSE) naopak příliš dětinské nejsou. Firma musí eliminovat riziko, že někdo přebalí jejich produkt, udělá při tom nějakou botu a příjemce si samozřejmě řekne: "U toho ... jsou ale mameluci, vždyť to nejde ani nainstalovat/spustit."
Ale vůbec ne. Na SuSE a konkrétní technické nedostatky bych mohl (kvalifikovaně) nadávat hodně dlouho. Pravděpodobně i déle než u jiných distribucí, které nepoužívám tak často. Přijde-li v diskusi řeč na takové místo, samozřejmě se o tom zmíním. Nejsem ani zaměstnancem ani PR agentem SuSE.
Stejně tak se zastanu kterékoli jiné distribuce, bude-li se do ní někdo navážet a budu-li vědět, že argumentuje nepravdivými informacemi nebo že je interpretuje zavádějícím způsobem. Protože si nemyslím, že existují zlé a hodné distribuce (ve smyslu morálním). To jen SuSE je nejčastějším terčem podobných invektiv, protože ji určitá skupina lidí vnímá jako moc komerční. Připomíná mi to jeden vtip: Kolik folkových hudebníků je potřeba na zašroubování žárovky? Sto. Jeden bude šroubovat a 99 bude nadávat, že je elektrická...
riziko se eliminuje tim, ze zakazuju nekomu prodavat na mediu vypaleny obraz stazeny z FTP?
Zkuste si znovu projít diskusi, v níž jste svou otázku položil. Je třeba ještě něco dodávat? :-)
Zkuste si znovu projít diskusi, v níž jste svou otázku položil. Je třeba ještě něco dodávat? :-)Eh? SUSE ma na FTPkach vadne ISO a tim chrani svuj trademark? Neco mi uniklo?
Navíc některé z těchto obchodů (nevím, jestli se to týká i zde zmíněného) prodávají pod původním názvem DVD, které nevzniklo jen vypálením stažené image. Často se jedná buď o instalaci vytvořenou z FTP instalace, někdy i doplněnou o další software nebo updatovanou. Tam je samozřejmě riziko chyby podstatně vyšší.
Samozřejmě že ne. Ty cesty jsou relativní a vyhodnocují se vůči kořeni instalačního stromu. Může to být v libovolném adresáři a zadává se cesta vůči kořeni příslušného filesystému.
Pokud máte po ruce druhý počítač, prakticky stejně se dá instalace provést i přes HTTP, FTP nebo SMB.
Tiskni
Sdílej: