Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
P.S. Taky jsem mel winmodem, ale po zainvestovani do externiho jsem nadmiru spokojeny,(jede na routerku 486),jo kazda sranda neco stoji :o)
Tomu rikam reseni:"Zabij bobra, zachranis strom." ))
P.S. at zije ctrl-alt-delete :o)
Měl sem ten samý problém na mém PCTel HSP56 MicroModem (winmodem s neoficiálníma ovladačema pro linux) řešil jsem ho asi celý rok. Někdy (subjektivně se mi zdá, že většinou při škaredém počasí) to dělalo co jste psal, a to i hned po přihlášení. Potom sem se díval, co s tím modemem dělají Windows, a přišel jsem na to, že mu posílají tento at-příkaz:
ATQ0V1E0
Zatím nevím, k čemu slouží, ale mám dojem, že to pomohlo. Někdy rychlost úplně spadne, nic se nechce loudovat, ale pppd nespadne a zachvíli to běží dál. Doufám, že pomůže i vám.
Kdybych zjistil, že to nepomohlo (tohle píšu v totální euforii z momentálního úspěchu), budu informovat...
Jo, v kppp najděte někde v nastavení modemu druhý inicializační příkaz, tam napište ten příkaz (obě óčka jsou nuly). Pak by se vám měl. tento příkaz zobrazovat po (nejčastěji) ATZ .
Tím bych asi ukončil tento malý tutoriál.
Tiskni
Sdílej: