abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)

    4.2.2005 15:07 Martin
    QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Přečteno: 583×
    Zdravim, nenarazil ste nekdy nekdo na tenhle problem s qmailem ? je to spis asi qmailscanner, normalne funguje antispam i antivir a prijimani mailu, ale nejde nic odesilat, nahlasi to tuhle chybu "451 qq temporary problem", nevite nekdo co s tim, dik.

    Odpovědi

    4.2.2005 15:34 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Tipuji qmail nepoužívám jinak málo místa na HD ?
    4.2.2005 15:36 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    To ne mam volno jeste par giga, ani v softlimitu problem asi neni 20MB, uz nevim ...
    4.2.2005 15:39 Michal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Mozna prava u /var/qmail/qmailscan ? Pokud si pamatuji mel by byt vlastnik adresare qmail:qmail a prava 770.

    S pozdravem,

    Michal
    4.2.2005 15:43 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    No vlstni to qscand, coz je podle me v poradku, jinak uzivatel qmail se nepouziva.
    4.2.2005 15:44 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Jsou spatne nastavena prava... cili neco jako
    cd var/spool/qmailscan
    chown qscand:qscand qmail-scanner-queue-version.txt \
    qmail-queue.log \
    quarantine-attachments.db \
    scanners_per_domain.db.tmp
    
    nebo pod jakym uzivatelem to bezi...
    4.2.2005 15:49 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    No v pravech problem asi nebude, vsechno to vlastni ten uzivatel.
    4.2.2005 15:58 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Pouzivate qmail-scanner-queue.pl ? Pokud ano, je po nahrade za qmail-queue stejny problem? Pokud ne, tak jsou spatne prava. :-)
    4.2.2005 16:09 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Jo to sem zkousel, oboje stejnej problem, jak maji byt tedy presne nastavena prava ? urcite nemuze byt problem jeste jinde ?
    4.2.2005 16:11 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    -rwxrwx---    1 qscand   qscand         41 Feb  4 00:09 qmail-scanner-queue-version.txt
    drwxrwx---    5 qscand   qscand       4096 Feb  4 00:09 quarantine
    -rw-r-----    1 qscand   qscand      20480 Feb  4 15:52 quarantine-attachments.db
    -rwxrwx---    1 qscand   qscand       4329 Feb  4 00:12 quarantine-attachments.txt
    -rwxrwx---    1 qscand   qscand       4336 Feb  4 00:09 quarantine-attachments.txt~
    -rwxrwx---    1 qscand   qscand          0 Feb  4 00:09 quarantine.log
    drwxrwx---    3 qscand   qscand       4096 Feb  4 16:04 tmp
    lrwxrwxrwx    1 qscand   qscand         31 Feb  4 00:09 viruses -> /var/spool/qmailscan/quarantine
    lrwxrwxrwx    1 qscand   qscand         35 Feb  4 00:09 viruses.log -> /var/spool/qmailscan/quarantine.log
    drwxrwx---    5 qscand   qscand       4096 Feb  4 00:09 working
    
    4.2.2005 16:21 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Pokud nepomaha ani vyssi softlimit, tak bohuzel nevim. Jinak resi se to castecne v dokumentaci ke qmail-scanner-queue.pl (hledat nekde okolo setuid).
    4.2.2005 17:08 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    No zousel sem ruzny veci jako zmenit vlastnika a prava k setuid, ale to nepomohlo, tak tam pak doporucujou prekompilovat perl ze zdrojaku, to sem nikdy nedelal a potrebuju tam zapnout podporu pro setuid a nevim jak .]
    4.2.2005 18:09 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    A neni uz tam nahodou nekde setuid binarka? which qmail-scanner-queue
    14.2.2005 15:15 agentw4b
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Já se s takoovu hláškou setkával docela často. KAV se nainstaluje s naprosto nemožnými přístupovými právy například na Mandrakelinuxu z RPM balíčku. Nemůžu to tady popisovat, co všechno je třeba přenastavit. Bylo těch změn poměrně dost. To bych tu musel vypsat všechny soubory KAVu a to se mi nechce hledat.

    Dej si pozor hlavně na soubory:

    /var/qmail/bin/qmail-queue /var/qmail/bin/qmail-que /opt/kav/init.d/kavd /var/db/kav/5.0/kav4mailservers/keys/aplication.dat /var/db/kav/5.0/kav4mailservers/keys/(něco).key /var/db/kav/5.0/kav4mailservers/keys/users
    15.2.2005 11:31 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    zvetsit softlimit

    http://msgs.securepoint.com/cgi-bin/get/qmail0501/52/1.html
    15.2.2005 11:55 Slušností je se představit!
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Není taky od věci podívat se do logu, jestli tam není něco bližšího k problému.
    29.8.2005 15:30 Honza Roztomily
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QMAIL Problem (451 qq temporary problem)
    Pokud Vam bezi clamd pod uzivatelem clamav tak to bezi spatne :o). V /etc/clamd.conf zmente (pridejte) radek: User clamd

    a je to? pokud ne bude to v pravech co chmod u+s /var/qmail/bin/qmail-scanner-queue.pl

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.