Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Velmi děkuji všem za pomoc.
/usr/local/thunderbird/thunderbirdasi bude vyhodne dodat slozku do PATH, nejspis pridat do souboru, (tj. otevrit jako root v editoru a pripsat na konec) /etc/profile tyhle radky (tak to bude platitit pro vsechny pripadne uzivatele):
PATH=$PATH:/usr/local/thunderbird export PATHPak jeste v konzoli znovu nacti profile (doufam ze to tak v Mdk taky funguje :):
source /etc/profilePak by melo jit spustit thunderbird pouhym
thunderbirdAsi pouzivas KDE - tak si pridej do menu odkaz - jako prikaz staci thunderbird (jak pridat do menu, to uz nekde najdes, v Mdk je tusim nejaky MenuDrake nebo tak nejak :) a hotovo. Pripadne analogicky v nejakem jinem desktop manageru. Doufam ze jsem se nekde nesplet, kdyztak me tu nekdo serve a opravi :) Kvuli instalaci programu (tohle neni typicky priklad :), si prostuduj Balíčkovací systém Mandrake Linuxu - usetris si spoustu trapeni s configure make make install (to az casem :) BTW k Mdk najdes na www.mandrake.cz ceskou prirucku ke stazeni v pdf, asi ti odpovi na ty prvni otazky.
[ivok@zero ~]$ urpmq thunderbird Následující balíčky obsahují: thunderbird: mozilla-thunderbird mozilla-thunderbird-devel mozilla-thunderbird-enigmail mozilla-thunderbird-enigmime
Mrknout zde, myslím, že jasněji to napsat nelze.
http://www.mozilla.org/products/thunderbird/releases/#install
No k linuxu tam toho mnoho není , takže celý návod zkopíruji sem.
Naprosto nejjednoudssi reseni, ktere funguje i pro mozillu, ff a thunderbird pod vsemi distribucemi.
# extrahovat do /opt
tar -xzf thunderbird-1.0.tar.gz
# nalinkovat pro snadne spusteni
ln -s /opt/thunderbird/thunderbird /usr/local/bin/thunderbird
Jak jednoduche. Zacatecnikum bych radil radsi na tyhle veci pouzivat konzoli, je to mnohdy rychlejsi, nez se snazit vsechno naklikat.
Tiskni
Sdílej: