Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.
Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 153 s kódovým názvem Meadow. Jedná se o ESR (Extended Support Release) vydání. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vylepšuje OAuth. Thundermail lze používat bez instalace doplňku.
AI tento rok naplno vtrhla do vývoje softwaru a výrazně ovlivňuje také open source projekty. Jiří Eischmann v příspěvku Jak mění AI open source na svém blogu rozebírá několik trendů, které v open source v poslední době v souvislosti s AI pozoruje, a jak tyto trendy svět otevřeného softwaru mění (Inflace projektů, Zahlcení kontroly, Klesající motivace zveřejňovat kód).
Evropská komise (EK) vyměřila americké internetové společnosti Google pokutu 890 milionů eur (21,5 miliardy Kč) za porušení unijního nařízení o digitálních trzích (DMA). Firma se podle unijní exekutivy provinila tím, že ve vyhledávači Google Search upřednostňovala vlastní služby a že podnikům ukládala omezení, která jim bránila nasměrovat spotřebitele k alternativním, často levnějším nákupním kanálům na platformě Google Play.
… více »Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.
Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.
Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).
Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).
Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.
hibernate-script-1.02 patch pre jadro: 2.4.28: software-suspend-2.1.5.7B-for-2.4.28Najprv komplilujte jadro s modulmi (vypnite modul decnet v podpore sieti ---- chyba v kernel), ulozte nastavenia jadra pod config a na nový zdroj aplikujte patch, mne to takto fungovalo !!! make menuconfig !!! a nastavte
Software suspend 2 core (*)
Image storage ---
Swap writer (*)
Page transformers ---
LZF Compress image (*)
Text mode output (*)
Bootsplash output < >
Compille in debuging output { }
Allow Keep Image Mode { }
Relaxed proc/swsusp permisions { }
Default resume2= setting: "" (NEW) Ja mám prázdny riadok
make dep, make bzImage
Moze sa stat ze pri boot nového kernel vypise toto:
loading linux2.4.28EBDA too big? Pozrite si riadok v lilo pod append ci nie je dlhý Moje lilo s resume2 je:
image="/boot/bzImage2.4.28" label="linux2.4.28" root="/dev/hda6" initrd="/boot/initrd.img" append="resume2=swap:/dev/hda7 devfs=mount hdc=ide-scsi" vga=788 read-onlyDo jadra som parameter nezadal: swap:/dev/hda7 Pri boot v jadre sa objaví: Este dmesg | less na zaciatku vypíse:
Linux IP multicast router 0.06 plus PIM-SM NET4: Unix domain sockets 1.0/SMP for Linux NET4.0. RAMDISK: Compressed image found at block 0 Freeing initrd memory: 47k freed EXT2-fs warning: checktime reached, running e2fsck is recommended VFS: Mounted root (ext2 filesystem). Mounted devfs on /dev Looking for first block of swap header at block 0. Setting logical block size of resume device to 4096. Software Suspend 2.1.5.7B: Swap space signature found. Software Suspend 2.1.5.7B: Suspending enabled. Software Suspend 2.1.5.7B: This is normal swap space. Mounted devfs on /dev Freeing unused kernel memory: 140k freed usb.c: registered new driver usbdevfs usb.c: registered new driver hub usb-ohci.c: USB OHCI at membase 0xdc9fe000, IRQ 10 usb-ohci.c: usb-00:02.0, ALi Corporation USB 1.1 Controllerzadajte: hibernate mozete prerusit "esc" neodporucam Vela stastia: Faidron
Option "DPMS"a komp uspavam apm -s a proboutim Esc...
Tiskni
Sdílej: