Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
Intel vydal 27 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20220809 mikrokódů pro své procesory. Ta řeší INTEL-SA-00657. Jedná se o bezpečnostní chybu ÆPIC Leak aneb CVE-2022-21233.
C:
tak mas vyhrano. Potom proste jakykoliv disk ze ktereho se bootuje (at je to USB nebo treba slave disk na 3 IDE kanalu...) vzdy bude vystopvat jako prvni (takove to magicke oznaceni 0x80
v LILO, Grub apod. Neboli oznaceni zarizeni pro sluzbu BIOSu cteni, to je celkem jedno, 0 je floppy, 0x80 (nebo 80h chces-li). Chova se to tedy tak, jako bys nabootoval z prvniho disku (obligatni C:
z DOSove terminologie...)
root (hd0,0) kernel /kernels/bare.i/bzImage initrd /rescue/initrd bootDobre je pouzit initrd z rescue disku (u Slacku to bylo na druhem cedu), protoze ten obsahuje vsechny potrebne ovladace. Ramdisk z instalacniho disku si das nekam kvuli chrootovani abys z neho mohl spustit instalaci.
/dev/sda
nebo si musis nastartovat usb rucne.
/dev/sda
, pripadne oprav. Dale je na nem partition sda1
pro zjednoduseni treba ext2...
0
. Nase particie bude tedy (neco,0).
/dev/sda1
, vytvoris tam adresar /boot/grub
a zkopirujes do nej grubovske binarky.
# grub --device-map=/dev/null setup (hd0) /dev/sda root (hd0,0) setup (hd0) setup (hd0) quitDvoji setup je tam pro jistotu...
Tiskni
Sdílej: