Čeští policisté společně se svými tureckými kolegy zadrželi 51 lidí, kteří se podle kriminalistů podíleli na provozu podvodného call centra v Istanbulu. Skupina je spojena s 1173 případy podvodů na českých občanech, při kterých vznikla škoda přes 553 milionů korun.
Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.
Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.
Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.
Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.
Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
Teď mi nechtějí startovat xwindow, a já nevím, jak to teď opravit. Poradíte mi někdo? Nechce se mi kvůli tomu přeinstalovávat. Díky předem.
yast a zmáčkneš enter.
2. Nebo pomocí rpm:
rpm -qa | grep -i předpokládené_jméno_nového_ati_driveru
tohle ti najde jméno ati driveru nacházejícího se v databázi
rpm -e jméno_nového_ati_driveru
odinstaluje nový ATI driver (jako root)
rpm -i starý_ati_driver.rpm
a tímhle nainstaluješ rpm balíček starého ati driveru.
3. Nebo snadněji a možná lépe (jako root)
rpm -U --oldpackage starý_ati_driver.rpm
stepan:/home/stepan/stepans/tmp # iwlist wlan0 scan
wlan0 Interface doesn't support scanning : Function not implemented
stepan:/home/stepan/stepans/tmp #Tento prikaz by mel podle meho fungovat i bez prirazene IP, ESSID, GATE atd., ne?
Kdyz jsem se dival do vsech moznych nastaveni (Yast: ScanHw a NetworkCards>DetailSettings), tak se mi tam obcas objevi u te karty driver(modul) orinoco_cs (misto prism2_cs) ale neda se to zmenit. Takze muj dotaz je nasledujici:
Jde nejak zjistit jaky driver pouziva konkretni zarizeni(PCMCIA wifi karta) a jak tento driver zmenit (z terminalu nebo Yastu- Suse9.1)?
Novy driver (hostap) snad budu mit ve tvaru *.ko
crdmgr ktery zavadi moduly podle souboru /etc/pcmcia/config a v mem pripade jeste podle souboru /etc/pcmcia/wlan-ng.config v techto souborech se najde konkretni karta a prepise se u ni driver.
Tiskni
Sdílej: