Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na studenta mi prijde 10tis. docela dost, i kdyz cena dobre udelaneho webhostingu muze byt klidne i o dost vetsi. Webhostingem myslim server, na kterem bude hostovano vice domen (dns, web, mail a dalsi).
Podle me zalezi na mnoha okolnostech, ne vsechny jsou technickeho razu. Namatkou treba
1. pro koho jsi to delal
2. jakou zaruku a podporu poskytujes
3. co jsi zprovoznil a jak si sam sve prace cenis
4. jakou ocekavas dalsi cinnost ve spojeni s instalovanym strojem
5. jake hodlas udrzovat vztahy se zakaznikem
6. kolik mas podobnych zakazniku a kolik jich budes mit
7. kolik casu jsi tomu venoval
Student muze tezit z toho, ze je levnejsi nez vetsina firem. Podivas se na ceny konkurence ve svem regionu a stanovis cenu primerenou ale o neco nizssi. Pokud budes mit vice zakazniku neni problem si dobrou cenu ozkouset pokusne, ukoly se navic opakuji takze produktivita stoupa a nejaka kratkodoba ztrata Te moc netrapi.
Pokud se chces klienta zbavit, napar premrstenou sumu (a on Te zavrhne) nebo velmi malou sumu (a on se ze slusnosti neodvazi Te prilis obtezovat).
Pokud chces udrzovat dobre vztahy, nasad primerenou castku a zohledni take, kolik muze zakaznik zaplatit. Pokud je to bohata spolecnost ktera plati bezne za ledacos, rekni si solidni sumu. Pokud je to chuda spolecnost, znamy apod., rekni si umirnenou castku. Byt skromny povazuju za ferove take v pripade, kdy delas dany ukol poprve a teprve se to ucis. Naopak, pokud je to uz rutina a v problematice se orientujes, ja namiste byt sebevedomy.
Rozsah cen je ohromny. Pokud chces presnejsi radu, odpovez blize na nejake z uvedenych bodu. Nicmene cenova strategie je soucasti ochodniho tajemstvi a tak ne kazdy se tu bude chtit rozepisovat. Ja bych se asi takto verejne zeptat neodvazil :)
Hodne stesti v podnikani i linuxu
Tiskni
Sdílej: