Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
openSUSE Leap 15.3 je od dnešního dne v Beta fázi. Toto vydání je zajímavé tím, že využívá binárních balíčků přímo ze SUSE Linux Enterprise. Podpora ARMv7 zařízení se odštěpila do samostatného podprojektu openSUSE Step. Instalační obrazy Leapu 15.3 jsou k nalezení na get.opensuse.org/testing. Pro ty, co se zapojí do Beta testování, čeká po skončení Beta fáze tričko. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 8.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Ako posunúť monitoring pomocou Zabbixu na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine. Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Společnost Adobe oznámila, že končí s multiplatformním open source textovým editorem Brackets a jeho uživatelům doporučuje přechod na Visual Studio Code s rozšířením Brackets.
Google Chrome 89 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 89.0.4389.72 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Zdůraznit je nutno WebHID, WebNFC a Web Serial aneb možnost komunikace například s Raspberry Pi Pico nebo Stream Deck přímo z Chrome. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 47 bezpečnostních chyb.
Byla vydána verze 12.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí HTML, CSS a JavaScriptu Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 89, V8 na verzi 8.9 a Node.js na verzi 14.16. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.
Po zveřejnění informací o bezpečnostních chybách společně pojmenovaných BootHole v zavaděči GRUB 2 v červenci loňského roku se na bezpečnost zavádění a zvláště zavaděče GRUB 2 blíže podívala řada expertů. Dnes byly zveřejněny informace o nalezených bezpečnostních chybách (Ubuntu, Debian, Red Hat, SUSE, …).
Komunita kolem Linuxu From Scratch (LFS) vydala Linux From Scratch 10.1 a Linux From Scratch 10.1 se systemd. Nové verze knih s návody na instalaci vlastního linuxového systému ze zdrojových kódů přichází s Glibc 2.33, Binutils 2.36.1 nebo Linuxem 5.10.17. Současně bylo oznámeno vydání verze 10.1 knih Beyond Linux From Scratch (BLFS) a Beyond Linux From Scratch se systemd.
Byla vydána beta verze multiplatformního vývojového prostředí Arduino IDE 2.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Arduino IDE 1.x je naprogramováno v Javě. Arduino IDE 2.x využívá Theia IDE a Electron.
<%@ include file="include/header.jsp" %> <%@ include file="include/foot.html" %>
<jsp:include page="include/header.jsp" /> <jsp:include page="include/foot.html" />
<jsp:include page="include/header.jsp"> <jsp:param name="paramName1" value="paramValue1" /> <jsp:param name="paramName2" value="paramValue2" /> <jsp:param name="paramName3" value="paramValue3" /> </jsp:include>
<c:import url="http://sample.com/Welcome.html" />
<c:import url="/copyright.html" />
<c:import url="/myLogo.html" context="/common" />
<c:import url="ftp://ftp.sample.com/myFile" />
<https:import var="pageOutput" url="https://sample.com/data.jsp" method="post" charEncoding="windows-1250" scope="page"> <https:param name="some_param" value="some param value" /> <https:header name="User-Agent" value="Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3" /> <https:cookie name="some_cookie" value="012345678" /> </https:import>Obsah nacitaneho dokumentu je potom mozne vypisat bud takto:
<%= pageOutput %>alebo takto:
<c:out value="${pageOutput}" escapeXml="false" />Ak si najdem trosku cas na nejake okomentovanie a popis, tak dam niekde na web zdrojaky, aby to mohli ludia pouzivat, ak bude zaujem. Myslim si vsak, ze momentalne na to, co potrebujes, Ti plne vystaci staticky alebo dynamicky include, ktory som popisal v mojom predchadzajucom prispevku.
Ešte prikladám jedno riešenie v php:
pageXYZ.php - na tuto stranku sa len odkazuje, samozrejeme je mozne na nej definovat viacero premenych, ktore sa daju vyuzit v template (napr. nadpis a podobne).
page_XYZ.inc.php - toto obsahuje text/html, ktory bude na stranke
pageXYZ.php: <?php $PAGE_NAME="XYZ"; $PAGE_TITLE="Stranka XYZ"; include("template.php"); ?> page_XYZ.inc.php: text, text, text template.php: <html> <head><title><?=$PAGE_TITLE?></title></head> <body> <?php include("header.inc.php"); include("left.inc.php"); include("page_".$PAGE_NAME".".inc.php"); include("footer.inc.php"); ?> </body> </html>Dotaz označujem ako vyriešený.
Proč tento thread nebyl zablokován stejně jako všechny co nesouvisí s linuxem? To tam musí někde být i slovo Windows nebo Microsoft? Proč se neozvala kupa lidí a neříká di si to řešit na zive.cz? To není zrovna spravedlivé...
Možná byste to měl raději řešit na interval.cz, ale uznávám, že tenhle server má diskuzi více propracovanou než ostatní, takže je práce s ní pohodlnější.
Tiskni
Sdílej: