abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    1.6. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1809 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: IBM Thinkpad 240 + linux

    30.3.2005 14:17 Michal
    IBM Thinkpad 240 + linux
    Přečteno: 230×
    Dobrý den. Mám k dispozici starší notebook IBM Thinkpad 240 (Celeron 300MHz, 192MB RAM). Momentálně jsou na něm W2000, ale chtěl bych si na něj hodit tučňáka. Udělal jsem si "menší" přípravu a s lítostí :'-( jsem po průzkumu textů na internetu zjistil, že zrovna tenhle kousek je z řady, která má problémy s lm-sensors a i2c (či jak se to jmenuje). Chtěl jsem se proto zeptat, zda lze nějakým způsobem na tenhle stroj dostat linux, aniž bych z něj udělal hromádku kovu a plastů bez duše. Všude píšou - neinstalovat lm-sensors, i2c; nepouštět sensor-detect atd. OK, ale nepustí se mi to (nenainstaluje jako závislý balíček atd.) automaticky už při instalaci? Předem děkuji za odpovědi!

    Odpovědi

    30.3.2005 14:29 Lukáš Cirkva | skóre: 10 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IBM Thinkpad 240 + linux
    Preji take dobreho dne.
    Pouzivam v praci take muzejni kousek notebook IBM 390 jako druhou pracovni stanici a Debian mi zde bezi dle ocekavani. Dokonce ma book dnes 184 dni bez restartu.
    nepouštět sensor-detect atd. OK, ale nepustí se mi to (nenainstaluje jako závislý balíček atd.) automaticky už při instalaci?
    V debianu urcite ne, tam se nainstaluje jen to co vyberete. :-) --L.
    brk avatar 30.3.2005 15:24 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IBM Thinkpad 240 + linux
    Já mám momentálně pár dnů v ThinkPad 570 (taky lm_sensors pozitivní) nainstalovaný Mandrake 10.1 a zrovna s tímhle problém určitě nebyl. Mandrake je někdy docela přehnaně aktivní, ale ne až tak. Ono i přímo v sensors-detect je doslova psáno „IF THIS IS AN IBM THINKPAD, PRESS CTRL-C NOW!“. Ochcávat něco takového se asi nebude snažit žádné distro.
    USE="-qt -kde"

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.