Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
Zdravím.
Snažím se pomoct kolegovi s instalací RedHatu na jeho notebook ACER, na kterém má WinXP.
Chtěl jsem to udělat tak, aby hlavní zavaděč byl NTLoader a LILO byla v hda3 (kde má linux). Instalátor RedHatu dokončil instalaci a chtěl restartovat.
Představoval jsem si to tak, že nabootuju z CDčka, až mi naběhne konzole, tak připojím FATku (oddíl na data), udělám
dd if=/dev/hda3 of=lilo.sek bs=512 count=1vzniknuvší soubor lilo.sek zkopíruju na připojenou FATku, resetnu to do XPček a tam jim do boot.ini napíšu o tom souboru lilo.sek
Když mi ale v RedHatu naběhla konzole, v adresáři /dev nebyly žádne soubory hd*, takže mountnoun FATku sise šlo, ale dd mi vynadalo, že hda3 neexistuje.
Netušíte někdo, jak z toho ven?
Z.H.
Když mi ale v RedHatu naběhla konzole, v adresáři /dev nebyly žádne soubory hd*, takže mountnoun FATku sise šlo, ale dd mi vynadalo, že hda3 neexistuje.Co toto je za blbost ? Připojit jde a zařízení není ? To zařízení v dev bude ale asi ne jako hd* ale asi jako něco jiného když to normálně funguje. Když to normálně připojit jde tak se koukněte jaké zařízení se používá. (Že by emulace scsi třeba ?)
Tiskni
Sdílej: