Mozilla.cz informuje, že Mozilla ukončuje program ověřených doplňků. Na server s doplňky addons.mozilla.org může svůj doplněk pro Firefox nahrát jakýkoliv vývojář, stačí k tomu účet Firefoxu. Po automatické kontrole (a případně na jejím základě následující ruční kontrole) je doplněk zveřejněn uživatelům. Nejpoužívanější doplňky, které splňují určité standardy, Mozilla na serveru označuje jako doporučené, a na to chtěla navázat
… více »Vývojáři Asahi Linuxu se na Twitteru pochlubili prvním trojúhelníkem zobrazeným pomocí open source ovladače pro Apple M1 GPU. Pracuje na něm Alyssa Rosenzweig z Collabory. Více na jejím blogu (1. část a 2. část). Zdrojové kódy jsou k dispozice na GitHubu.
V sobotu proběhla konference Online GodotCon 2021 vývojářů a uživatelů multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Zatím nesestříhaný videozáznam příspěvků je k dispozici na YouTube.
Deskreen byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o aplikaci umožňující používat libovolné zařízení s webovým prohlížečem jako druhou obrazovku, viz videoukázka. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPLv3.
Byla vydána nová verze 0.11.0 raw photo editoru Filmulator. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3. Ke stažení je také spustitelný balíček ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 13.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v příspěvku na blogu.
Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
home_mailbox = mail/Kdyz parametr konci lomitkem, je povazovan za mail dir, jinak je to mailbox. Ale pokud se nemylim, tak do ~/mail/cur/ vam pujde az prectena posta, ta nova konci v ~/mail/new/... Pozor u maildiru je lehce problem s limitem schranky, je potreba pouzit vesely programek deliverquota - asi takhle:
mailbox_command = /usr/bin/deliverquota -w 85 ${HOME}/Mail/+ par drobnosti...
Mail
v home uzivatele pomoci:
maildirmake ${USER_HOME}/Mailpak kvotu pro nej na 15MB nadefinuji pomoci:
maildirmake -q 15728640S ${USER_HOME}/Mailpricemz (pokud se nemylim) priznak
S
udava velikost, priznak C
udava pocet mailu a lze je uvest oba oddelene carkou. Tim se vytvori soubor ${USER_HOME}/Mail/maildirsize
, ve kterem se udrzuji kvoty.
Postfix potom musi pouzivat jiz vyse zmineny deliverquota, aby to chodilo. Parametr -w nn
, ktery jsem tam pouzil udava zaplneni v procentech, od ktereho zacne generovat varovani.
Dodatek A:
Kvoty v maildirsize maji sklon se pri ruznych prilezitostech pokazit a je vhodne je alespon jednou denne z cronu umravnit opetovnym odpalenim maildirmake -q 15728640S ${USER_HOME}/Mail
, ktere je opet umravni.
Dodatek B:
Dost dobre mozna to jde i jinak, protoze minimalne lokalni postak maildrop umi ve svem /etc/maildroprc
neco jako:
DEFAULT=./Mail MAILDIRQUOTA=15728640
Tiskni
Sdílej: