abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | IT novinky

    Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.10. 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.10. 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    4.10. 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (18%)
     (16%)
     (15%)
    Celkem 181 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník

    Dotaz: Evolution sdílení kalendáře

    30.4.2005 13:25 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Evolution sdílení kalendáře
    Přečteno: 144×
    Dobrý den,
    v Evolution - části Kalendáře je v menu Akce možnost Zveřejnit informace o volném/obsazeném čase.
    Zkoušel jsem to nastavit v "nastavní Zveřejňování volného/obsazeného času", ale nějak jsem nepochopil co tam vlastně má být (třeba umístění zveřejňování - to je adresář, nebo ftp ...). Používá někdo tuhle možnost a jak to funguje?
    Předem moc díky

    Odpovědi

    30.4.2005 16:07 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Evolution sdílení kalendáře
    kratce napovim. kdyztak vice pozdeji.

    funguje to pres technologii WEBDAV. da se to dat treba jako modul do apache.

    princip je v tom, ze vy uploadnete FREE/BUSY informace z kalendare. pripadne jine. viz specifikace VCAL nebo ICAL a podobne formaty.

    ta vec se patrne jmenuje public kalendare nebo verejne kalendare.

    a do konfigurace evolution potrebujete zadat jmeno webserveru a pristupove udaje (jmeno uzivatele, heslo).

    neni to uplne jednoduche. jedine co potrebuji je rozjet poradne webdav a mit verejne ipecko(nemusi byt). jinak technologie je to velmi zajimava, ale prilis se to nepouziva.

    k cemu to slouzi? : je to podobne jako v outluku. to znamena, ze vy nekde zverejnite informace o vasem volnem ci obsazenem case a dalsi clovek si to stahne z internetu a dle toho planujete schuzky a akce a dalsi veci.

    pokud vas to zajima vice, tak RFC2445 a muzete pokracovat. vcelku povedena vec a zajimava, jeste kdyby prosla specifikace v xml. bohuzel lidi to nejak nepochopili a dost lidi dneska pouziva misto kalendare poznamky a to nejlepe papirove.

    jinak se s tim daji delat psi kusy. osobne jsem v tom testoval v evolution obsazenost subjektu z database a slape to sice pomalu, ale velice pekne. i kdyz nekdy by to asi chtelo neco o technologii neco cesky popsat a zverejnit ji v ramci nejakeho serialu "komunikujeme jako lidi". nekdy casem....

    bye gf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.