abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)

    1.5.2005 17:14 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    Přečteno: 254×
    Zdravím, tak si tak hezky přehrávám videa v MPlayeru, když tu náhle zběsilá příčína (můj drahý bratr) mi jej zničila. Po pouhé hodině strávené u compu zlikvidoval fungující program. Jak, je mi naprostou záhadou. Problém popsal jako, že přestal fungovat zvuk, tak vyzkoušel pár dalších variant, ale nepomatuje si jaké, a pak už nic nešlo. Nu, já po marné snaze to opravit, jsem rezignoval a žádám Vás o pomoc. Popis chyby -> při spuštění čehokoliv mi to vyhodí frázi Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device. Ze všeho nejdříve jsem se domníval, že se jedná o chybu špatně nastaveného kodeku, tak jsem si s tím hrál, ale nepomohlo to. Kodeky jsou nastavené dobře. Poté jsem vyzkoušel metodu z Windows (no flame), reinstal programu. Odebrání a znovu instalace. (používám balíčeky rpm) To také nepomohlo. Zahloubal jsem se do diskuze na http://www.abclinuxu.cz/forum/show/55345 a jal se postupovat dle návodu - měnil jsem nejrůznější výstupy. Všechny, které mi to dovolilo. (xv,x11,gl,gl2,dfbmga,a ještě jeden, který si ted nepamatuji) ani to nepomohlo. Zbytek diskuze se vrácí k instalaci mplayeru, tak už mě to moc neoslnilo. Proto, pokud by jste mě mohli nakopnout správným směrem, byl bych moc vděčný. (pan google mi vyhodil právě tuhle diskuzi, jinak nic dalšího použitelného, a RTFM mám taky vyzkoušený, ale odpověd tam jaksi neležela) Konfigurace:
    SuSE 9.2
    Jádro 2.6.8-24.14
    KDE 3.3
    Thinkpad A21m (výkonově to stačilo i před tím)
    veritas@linux:~> gmplayer
    MPlayer 1.0pre6-3.3.4 (C) 2000-2004 MPlayer Team
    CPU: Intel Celeron 2/Pentium III Coppermine,Geyserville (Family: 6, Stepping: 6)
    Detected cache-line size is 32 bytes
    CPUflags:  MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 0
    Compiled with runtime CPU detection - WARNING - this is not optimal!
    To get best performance, recompile MPlayer with --disable-runtime-cpudetection.
    
    
    
    vo: X11 running at 1024x768 with depth 16 and 16 bpp (":0" => local display)
    xscreensaver_disable: Could not find xscreensaver window.
    Failed to open /dev/rtc: Přístup odmítnut (it should be readable by the user.)
    Opening joystick device /dev/input/js0
    Can't open joystick device /dev/input/js0 : Takové zařízení neexistuje
    Can't init input joystick
    Setting up LIRC support...
    mplayer: could not connect to socket
    mplayer: Přístup odmítnut
    Failed to open LIRC support.
    You will not be able to use your remote control.
    Playing /media/dvd/dvp-hellboy.cd1.avi.
    AVI file format detected.
    Forced NON-INTERLEAVED AVI file format.
    VIDEO:  [XVID]  576x304  12bpp  23,976 fps  1504,3 kbps (183,6 kbyte/s)
    Clip info:
     Software: Nandub v1.0rc2
    ==========================================================================
    Trying to force audio codec driver family dshow...
    Opening audio decoder: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3
    AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, 16 bit (0x10), ratio: 8000->192000 (64,0 kbit)
    Selected audio codec: [mp3] afm:mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)
    ==========================================================================
    Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.
    
    
    Exiting... (Quit)
    
    Díky za odpověd...
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!

    Odpovědi

    2.5.2005 09:39 Ondra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    Kdyz jste reinstaloval mplayer, vymazal jste v /home/user konfiguracni soubory? Domnivam se, ze pes by mohl byt zakopan prave tam a mozna by stacilo prave jen jejich vymazani. Mplayer si pak pri spusteni vytvori nove s defaultnim nastavenim, ktere pak muzete libovolne prznit az k dalsimu uplnemu znefunkcneni.
    2.5.2005 18:41 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    Díky Vela moc a moc. Jak jednoduchá rada a mocný učinek. :-) Nyní už vše funguje, tak jak má. Díky
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    2.5.2005 10:49 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    cat ~/.mplayer/config | grep vo # mrkněte, co tam je
    mplayer -vo help                # mrkněte, co tam může být
    vi ~/.mplayer/config            # a dejte tam něco co funguje
    
    2.5.2005 10:55 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    Anebo zkuste ten ~/.mplayer/config úplně smazat. A nespouštíte náhodou gmplayer? Ten má totiž dost nějaké konfigurace v ~/.mplayer/gui.conf.
    2.5.2005 10:58 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    V rámci diagnostiky problému zkuste také mplayer -vo null soubor.avi (měl by hrát jen zvuk).
    2.5.2005 11:47 Peter S.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    nebude problém s /dev/video?
    ak máte xine alebo tv, fungujú?
    Reštartovať PC ste skúšali?
    2.5.2005 12:52 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    >nebude problém s /dev/video?
    to je zariadenie typu videograbber (video karta, kamera)

    >ak máte xine alebo tv, fungujú?

    >Reštartovať PC ste skúšali?
    to je co?
    2.5.2005 13:44 Peter S.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    ad 1.)
    OK, to som nevedel, myslel som že ma na starosti všetko "video", vlastne všetky moje skúsenosti s /dev/video boli pri rozbiehavaní tv karty
    ad 3.)
    To je laický spôsob riešenia problémov, tiež som proti tomu, ale niekedy (ak to potom funguje) to môže byť jednoduchšie ako hľadať problém, najmä ak nie je pravdepodbné, že problém vznikne znovu (ako v tomto prípade).
    Celkovo som chcel povedať, že problém nemusí byť s mplayerom, ale niekde inde ...
    2.5.2005 17:39 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oblíbený problém s MPlayerem (Error opening/initializing) :-)
    ad. niekde inde - ano, to může, je například potřeba zkontrolovat práva na zařízeních. Občas může pomoci přidat uživatele do skupiny video apod. Problém může vězet v ledasčems. Ale když ten mplayer ani nesigfaultuje, tak bych tipoval spíše zmršenej konfig, zmršenou kompilaci anebo zmršená práva na zařízeních.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.