Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
if [ "$PS1" ]; then case $TERM in xterm*) if [ -e /etc/sysconfig/bash-prompt-xterm ]; then PROMPT_COMMAND=/etc/sysconfig/bash-prompt-xterm else PROMPT_COMMAND='echo -ne "\033]0;${USER}@${HOSTNAME%%.*}:${PWD/#$HOME/~}\007"' fi ;; screen) if [ -e /etc/sysconfig/bash-prompt-screen ]; then PROMPT_COMMAND=/etc/sysconfig/bash-prompt-screen else PROMPT_COMMAND='echo -ne "\033_${USER}@${HOSTNAME%%.*}:${PWD/#$HOME/~}\033\\"' fi ;; *) [ -e /etc/sysconfig/bash-prompt-default ] && PROMPT_COMMAND=/etc/sysconfig/bash-prompt-default ;; esac # Turn on checkwinsize shopt -s checkwinsize [ "$PS1" = "\\s-\\v\\\$ " ] && PS1="[\u@\h \W]\\$ " if ! shopt -q login_shell ; then # We're not a login shell for i in /etc/profile.d/*.sh; do if [ -r "$i" ]; then . $i fi done unset i fi fi
PS1='\[\e[31m\]cerveny uzivatel \u \[\e[32m\]zeleny adresar \w \[\e[34m\]modry dolar \$\[\e[0m\] 'PROMPT_COMMAND je spuštění příkazu před zobrazení promptu, takže se bez něj zatím obejdeš (kroměš toho dávat do něj samotné zobrazení promptu je blbost). V
man bash /^PROMPTINGsi přečteš, co za speciální znaky v PS1/PS2 můžou být, nějaký manuál k xtermu napoví, co za escape sekvence (ty mezi \[ a \]) můžeš použít.
PS1='\[\e]2;\u@\h:\w\007\e]1;\w\007\]\u@\h \w \$ ' # barevny promt viz vyse
PS1='\[\e]0;\u@\h:\w\007\]\u@\h \w \$ '
unset PROMPT_COMMANDresp. si ho spíš nastav na svůj vlastní příkaz.
PS1='\[\e[0;31m\][\t]\[\e[1;33m\]@\[\e[0;34m\]\u\[\e[1;37m\]\$\[\e[1;32m\]'Takto si to představuji je to dobře či ne?
export PS1
ESC[0m
.
Tiskni
Sdílej: