Protokol FTP má 50 let. Jeho specifikace byla vydána 16. dubna 1971 jako RFC 114. Implementace FTP ve Firefoxu bude již příští týden ve Firefoxu 88 ve výchozím stavu zakázána. Ve Firefoxu 90 bude zcela odstraněna.
Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu dubnový souhrn novinek.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.17.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Z novinek lze zdůraznit například přidání podpory pro typy datových schránek soudních znalců, tlumočníků a překladatelů, které mají být do produkčního prostředí zavedeny v průběhu května 2021.
V příspěvku Rust v linuxovém jádru na blogu Googlu věnovaném počítačové bezpečnosti se řeší podpora programovacího jazyka Rust pro psaní ovladačů linuxového jádra. Připraven je prototyp. Dění kolem Rustu v Linuxu lze sledovat na GitHubu (Rust for Linux).
Po půl roce vývoje od vydání verze 11.0.0 byla vydána verze 12.0.0 překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, Extra Clang Tools, Flang, LLD, Polly a Libc++.
Byl oznámen vznik nové organizace GNU Assembly zastřešující správce a přispěvatele do GNU softwaru. GNU zde ale neznamená GNU (GNU's Not Unix) ale "Gathering under a New Umbrella", "Governance, Not Unilateralism", "Group’s Not Uniform", "GNU’s Novelty is Unequaled" a "GNU Needs U". Organizace má již svůj GNU Social Contract a Contributor Covenant Code of Conduct.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 192. sraz, který proběhne virtuálně dnes 16. dubna od 18:00 na Meet.vpsFree.cz.
Bylo vydáno minimalistické desktopové prostředí LXQt ve verzi 0.17.0. Nově ukončuje procesy-potomky na konci sezení. Přidává menší funkce a opravy napříč komponentami (panel, správa napájení) a aplikacemi (emulátor terminálu, správce souborů aj.).
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu USB RTC pro Raspberry Pi aneb hodiny reálného času (nejenom) pro Raspberry Pi připojitelné přes USB.
Google Chrome 90 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 90.0.4430.72 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube, Pete LePage z devadesátek :-)). Zdůraznit lze použití HTTPS jako výchozího protokolu při nezadání protokolu. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 37 bezpečnostních chyb.
A co s tím tedy souvisí? Že musíte přegenerovat loader? Tak přesně to vám YOU napíše - a stejně to pro jistotu udělá sám…
Možná byste měl být pozornější, mně to píše pokaždé.
dle me vubec o nejaky loaderu nevi
Pokud o něm YOU neví, pak bych měl asi začít pátrat, kdo mi to při každém updatu jádra upravuje /etc/lilo.conf
…
Znovu a znovu: chcete-li nadávat na SuSE, není problém si najít dost skutečných terčů. Nemusíte si vymýšlet věci, které nejsou pravda…
sam to neudelal ani nahodou
Zkuste si vzít ten update balíček jádra a použít ho "ručně" (rpm -F
). Když budete sledovat terminál, uvidíte na něm přesně ty samé hlášky, jaké vypisuje mkinitrd
a lilo
. Chcete mi tvrdit, že YOU nějakým záhadným způsobem obchází (některé) postinstalační skripty z toho RPM balíčku?
Co kdyby si třeba YaST pamatoval, kam ho při instalaci dával? Ale jistě, pokud si přejmenujete příkaz lilo
(a pokud možno ještě přesunete /boot
a lilo.conf
), pak na to asi opravdu nepřijde. Jenže vydávat to, že si automatický instalační program neporadí se zásahem takového typu, za uživatelskou nepřívětivost, to už je trochu moc přitažené za vlasy, nemyslíte?
Což také při instalaci dělá - pokud mu to výslovně nezakážete.
A nemyslim, ze je to nejaky zasah ktery by mu mel vadit, kdyz to sam YaST dava na vyber.
Co dává na výběr? Přejmenovat příkaz lilo
? Tak toho jsem si pro změnu nevšiml já… Co já pamatuju, dává pouze na výběr mezi lilem a grubem a umožní vám loader (ať už kterýkoli) nakonfigurovat.
Tiskni
Sdílej: