Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 5.4. Přehled novinek a diskuse v diskusním fóru.
Byla vydána nová stabilní verze 5.4 (aktuálně 5.4.2753.28) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 104.0.5112.83. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vivaldi Mail byl povýšen na verzi 1.1.
A co s tím tedy souvisí? Že musíte přegenerovat loader? Tak přesně to vám YOU napíše - a stejně to pro jistotu udělá sám…
Možná byste měl být pozornější, mně to píše pokaždé.
dle me vubec o nejaky loaderu nevi
Pokud o něm YOU neví, pak bych měl asi začít pátrat, kdo mi to při každém updatu jádra upravuje /etc/lilo.conf
…
Znovu a znovu: chcete-li nadávat na SuSE, není problém si najít dost skutečných terčů. Nemusíte si vymýšlet věci, které nejsou pravda…
sam to neudelal ani nahodou
Zkuste si vzít ten update balíček jádra a použít ho "ručně" (rpm -F
). Když budete sledovat terminál, uvidíte na něm přesně ty samé hlášky, jaké vypisuje mkinitrd
a lilo
. Chcete mi tvrdit, že YOU nějakým záhadným způsobem obchází (některé) postinstalační skripty z toho RPM balíčku?
Co kdyby si třeba YaST pamatoval, kam ho při instalaci dával? Ale jistě, pokud si přejmenujete příkaz lilo
(a pokud možno ještě přesunete /boot
a lilo.conf
), pak na to asi opravdu nepřijde. Jenže vydávat to, že si automatický instalační program neporadí se zásahem takového typu, za uživatelskou nepřívětivost, to už je trochu moc přitažené za vlasy, nemyslíte?
Což také při instalaci dělá - pokud mu to výslovně nezakážete.
A nemyslim, ze je to nejaky zasah ktery by mu mel vadit, kdyz to sam YaST dava na vyber.
Co dává na výběr? Přejmenovat příkaz lilo
? Tak toho jsem si pro změnu nevšiml já… Co já pamatuju, dává pouze na výběr mezi lilem a grubem a umožní vám loader (ať už kterýkoli) nakonfigurovat.
Tiskni
Sdílej: