abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (35%)
     (2%)
     (20%)
     (2%)
     (2%)
     (2%)
     (14%)
     (14%)
     (12%)
    Celkem 133 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: Otravna autorizace u Gaimu

    15.5.2005 10:03 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Otravna autorizace u Gaimu
    Přečteno: 200×
    Zdravim,

    na jednom pocitaci prechazim z IM programu SIM na Gaim a pri vytvareni kontakt listu me stve jedna Gaimova vlastnost -- kdyz si nekdo zaskrtne, ze pozaduje autorizaci pred pridanim do kontakt listu, tak Gaim ji fakt vyzaduje. Da se tohle nekde vypnout nebo alespon obejit?
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"

    Odpovědi

    15.5.2005 10:18 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    Můžeš to vypnout ve zdrojácích :-). Jinak tohle je správné chování ICQ klienta, tak si nestěžuj :-).
    15.5.2005 10:26 agi | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    Co je to "správné chování ICQ klienta" ? Existuje někde RFC? To je tedy divná věc, jestliže se spoléhá na klienta, aby otravoval svého uživatele. Neměl by to řešit spíš samotný protokol nebo server? A když už je situace taková, jaká je, tak se přimlouvám za to, aby se to otravování dalo v GAIMu vypnout.
    15.5.2005 10:30 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    Tak přesvěč lidi, aby si to nezapínali :-) ... Správné chování je to jaké je chování oficiálního klienta, RFC samozřejmě není, protože se jedná o proprietární protokol...
    15.5.2005 13:49 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    Vsak ja to mam take zaple a pokazde, kdyz me nekdo o tu autorizaci zada, tak si rikam, co to ma za looserskeho klienta :)

    Ach jo, uz jsem si rikal, ze Gaim nema zadnou velkou chybu ... (jako by nestacilo, ze provokuje s autorizaci, o u tech neautorizovanych snad ani nezobrazuje stav)
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    15.5.2005 15:04 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    (jako by nestacilo, ze provokuje s autorizaci, o u tech neautorizovanych snad ani nezobrazuje stav)
    Tim lip, nejsem zvedavej na to, aby me pres ICQ vopruzoval kdejakej hejhula... :-)
    15.5.2005 15:08 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    Já tedy nevím, ale když má někdo nastaveno vyžadování autorizace, ačkoliv to možná není vynuceno technicky a lze to obejít, tak mi přeci jen přijde slušné ho před přidáním do seznamu o tu autorizaci požádat. Každopádně, ještě by bylo fajn, kdyby všichni používali jabber místo ICQ :-)
    Copak toho není dost?
    15.5.2005 15:15 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    Proc? :) Kdyz muj klient neuklada contact list na server, tak se druha strana asi pekne pobavi s vecnym odklepavanim, nemluve o tom, pokud ho zadam o autorizaci, kdyz je offline a pote, co je online, budu uz zase nekde jinde s jinym programem.

    Kazdopadne mi jde o pripad, kdy uz je v kontakt listu stejne mam, ted je akorat potrebuji dostat nejak do gaimu a tahle vlastnost me docela zaujala, protoze pokud vim, tak me o autorizaci zadaji predevsim uzivatele programu ICQ.

    Kdyz uz si nekoho budu davat do sveho seznamu, tak mu asi budu chtit psat, takze pozna, ze znam jeho UIN. Jinak, pokud nekomu vadi, ze kdokoli muze videt jeho stav a informace, ktere poskytuje (a ze jich obcas je, ruzne hlasky, vnitrni a vnejsi IP, doba aktivity apod.), tak muze byt porad invisible a sve zname davat na non-invisible list.

    Mimochodem, jeste se mi nestalo, ze by mi prisel IM spam s autorizaci :)
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    15.5.2005 15:58 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    No, kdyz tvuj klient neuklada seznam na server, tak bys ho mel vyhodit a ne si pochvalovat, jak je to super. To musi bejt fakt super zabava s tim odklepavanim... :-(
    15.5.2005 19:11 hmm | skóre: 13 | blog: BSD bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    No mne to ani nevadilo, neb to donuti zvazit, kdo je v contact listu ještě potřebnej a kdo ne. Jinak imho při další instalaci gaimu se to uz nedela (autorizace) nebo nevim, ale kdyz se mi zboril disk, tak jsem po novy instalaci (nemel jsem v tu dobu zadnou zalohu) nic nemusel autorizovat.
    BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows...
    15.5.2005 19:14 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    protoze to bylo nejspis ulozene na serveru

    kazdopadne, jeste jeden detail navic, v kontaktlistu mam zpravidla uplne vsechny, kdo mi kdy napsali, jenom jsou skryti :)
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    15.5.2005 19:12 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    No, kdyz tvuj klient neuklada seznam na server, tak bys ho mel vyhodit a ne si pochvalovat, jak je to super. To musi bejt fakt super zabava s tim odklepavanim... :-(
    No, ono to alespon zpusobuje nakazlivost -- na dalsi pocitac si totiz dam ten samy program a pouze zkopiruju soubor s kontakt listem.

    Mimochodem, klidne bych se sveho mileho klienta zbavil (jeho vyvoj zda se totiz ustrnul v mrtve fazi), jde o SIM, doporucite mi nejake alternativy?

    Staci mi, kdyz bude umet alespon to, co v SIMu pouzivam -- neopruzuje s autorizaci, je celkem stabilni, ovlada alespon protokol ICQ, zobrazuje informace o uzivateli (treba IP adresy apod.), umi ignorovat zpravy podle urciteho filtru, OSD vyhodou, pozna (a sam se tak chova), ze zobrazi psani protistrany, dokaze zobrazit log komunikace (napr. kdo je kdy online/offline a nejaky prubeh sitovani) a konecne dokaze nastavit urcity stav a ten drzet (treba away s tim, ze v popisku bude "jsem zaneprazdnen nebo pobliz). Tolik me skromne naroky :)
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    vencour avatar 15.5.2005 19:25 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    jen se zeptam: ve woknech jsem mel lite icq 2003b a vyhovovalo mi, v MDK 10.1 mam licq - co maj tyhle vsichni klienti, co pouzivaj ostatni, navic? V cem jsou lepsi?
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    15.5.2005 19:28 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    na licq se mi nelibilo (a proto jsem ho dale nezkoumal) prave to, ze nezobrazuje protistrane, ze pisu (a naopak). Tato zdanlive zbytecna featura se na plno projevi, kdyz si povidate s nekym, kdo pise na klavesnici znatelne pomaleji a je to celkem neprijemne.

    Kamarad na licq chvili jel, ale pak take presedlal na SIM, pry licq nebyl nic moc; nevim.
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    15.5.2005 19:33 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    Ale to zobrazuje (aspoň když jsem ho naposled používal tak to umělo a pochybuju, že to odstranili :-). Z licq jsem utekl jenom kvůli nepodpoře více protokolů, jinak mi naprosto vyhovovalo.
    vencour avatar 15.5.2005 19:45 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otravna autorizace u Gaimu
    diiiiky. SIM jsem na MDK 9.0 nezkompiloval pro zavislosti a pak jsem zustal u licq.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.