Deskreen byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o aplikaci umožňující používat libovolné zařízení s webovým prohlížečem jako druhou obrazovku, viz videoukázka. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPLv3.
Byla vydána nová verze 0.11.0 raw photo editoru Filmulator. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3. Ke stažení je také spustitelný balíček ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 13.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v příspěvku na blogu.
Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Lidé ze společnosti Corellium se včera na Twitteru pochlubili screenshotem Ubuntu na Apple Siliconu aneb zprovoznili Ubuntu na počítači Apple s novým ARM procesorem M1. CTO jej už používá k vývoji ve svém herním křesle s 49 palcovým monitorem. Dnes byly na blogu Corellium publikovány detaily a pro případné zájemce i návod a obraz ke stažení. Upravili obraz Ubuntu pro Raspberry Pi.
Rodina počítačů Raspberry Pi se rozšířila o jednočipový počítač Raspberry Pi Pico v ceně 4 dolary s vlastním procesorem RP2040. Představení na YouTube.
Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
Ahoj,
mam (z TeXoveho hlediska) cistou instalaci Slackware 10.1, ktera obsahuje teTeX 2.0.2. Jak jsem tak pochopil z diskuzi zde, tak teTeX od verze 2 (rikam to snad spravne) obsahuje implicitne CSLaTeX.
A nyni problem. Muj testovaci texovsky soubor vypada takhle:
\documentclass{article} \usepackage{czech} \usepackage[latin2]{inputenc} \usepackage[T1]{fontenc} \begin{document} ěščřžýáíéůú123456789 \end{document}Protoze v systemu neni nikde binarka
cslatex
, zkousim preklad pomoci prikazu
tex -progname=cslatex cs.texcoz jsem nasel nekde tady v diskuzich. Vystup je chybovy, konretne toto:
This is TeX, Version 3.14159 (Web2C 7.4.5) kpathsea: Running mktexfmt cslatex.fmt fmtutil: no info for format `cslatex'. I can't find the format file `cslatex.fmt'!Konfigurak
/usr/share/texmf/web2c/texmf.cnf
je myslim si v poradku, prislusne "ceske" casti vypadaji takto:
TEXINPUTS.csplain = .;$TEXMF/tex/{csplain,plain,generic,}// TEXINPUTS.cslatex = .;$TEXMF/tex/{cslatex,csplain,latex,generic,}// TEXINPUTS.pdfcslatex = .;$TEXMF/{pdftex,tex}/{cslatex,csplain,latex,generic,}// TEXINPUTS.pdfcsplain = .;$TEXMF/{pdftex,tex}/{csplain,plain,generic,}//
Mohl by mi nekdo prosim poradit, kde by mohla byt chyba a jak ji opravit? Predem diky za cokoliv
PS: vim, ze dotaz by mozna mohl byt smerovan i na konferenci CSTUGu, ale prijde mi, ze jde spise o problem linuxove distribuce, proto se ptam tady...
Diky, to bylo presne ono. Co se TeXu tyce, jsem naprosta lama, takze jsem vubec netusil, ze existuji jine konfiguraky nez texmf.cnf
;)
BTW, existuje nejaka literatura, kde by se clovek mohl dozvedet prave tyhle informace? Mam na mysli, kde a jake jsou konfiguraky, souvislosti mezi jednotlivymi castmi TeXu apod., nemyslim primo psani.
Tak se omlouvam, problem byl uz vyresen v tomto threadu. Precetl jsem ho cely az na posledni 2 prispevky, no a v tom poslednim bylo reseni... :)
Nicmene mel bych jeste jeden dotaz: co presne dela to texconfig init
? Nestacilo by v mem pripade spustit
fmtutil --byfmt cslatex
fmtutil --missinga vse funguje jak ma. Nicmene musim kompilovat pomoci
tex -progname=cslatexprotoze se nevytvoril skript
cslatex
. Na druhem stroji jsem spustil
texconfig inita
cslatex
se vytvoril. Je nejaky extra prikaz na vytvoreni toho skriptu nebo ho mam jednoduse vytvorit? Dik
Tiskni
Sdílej: