Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj,
mam (z TeXoveho hlediska) cistou instalaci Slackware 10.1, ktera obsahuje teTeX 2.0.2. Jak jsem tak pochopil z diskuzi zde, tak teTeX od verze 2 (rikam to snad spravne) obsahuje implicitne CSLaTeX.
A nyni problem. Muj testovaci texovsky soubor vypada takhle:
\documentclass{article} \usepackage{czech} \usepackage[latin2]{inputenc} \usepackage[T1]{fontenc} \begin{document} ěščřžýáíéůú123456789 \end{document}Protoze v systemu neni nikde binarka
cslatex
, zkousim preklad pomoci prikazu
tex -progname=cslatex cs.texcoz jsem nasel nekde tady v diskuzich. Vystup je chybovy, konretne toto:
This is TeX, Version 3.14159 (Web2C 7.4.5) kpathsea: Running mktexfmt cslatex.fmt fmtutil: no info for format `cslatex'. I can't find the format file `cslatex.fmt'!Konfigurak
/usr/share/texmf/web2c/texmf.cnf
je myslim si v poradku, prislusne "ceske" casti vypadaji takto:
TEXINPUTS.csplain = .;$TEXMF/tex/{csplain,plain,generic,}// TEXINPUTS.cslatex = .;$TEXMF/tex/{cslatex,csplain,latex,generic,}// TEXINPUTS.pdfcslatex = .;$TEXMF/{pdftex,tex}/{cslatex,csplain,latex,generic,}// TEXINPUTS.pdfcsplain = .;$TEXMF/{pdftex,tex}/{csplain,plain,generic,}//
Mohl by mi nekdo prosim poradit, kde by mohla byt chyba a jak ji opravit? Predem diky za cokoliv
PS: vim, ze dotaz by mozna mohl byt smerovan i na konferenci CSTUGu, ale prijde mi, ze jde spise o problem linuxove distribuce, proto se ptam tady...
Diky, to bylo presne ono. Co se TeXu tyce, jsem naprosta lama, takze jsem vubec netusil, ze existuji jine konfiguraky nez texmf.cnf
;)
BTW, existuje nejaka literatura, kde by se clovek mohl dozvedet prave tyhle informace? Mam na mysli, kde a jake jsou konfiguraky, souvislosti mezi jednotlivymi castmi TeXu apod., nemyslim primo psani.
Tak se omlouvam, problem byl uz vyresen v tomto threadu. Precetl jsem ho cely az na posledni 2 prispevky, no a v tom poslednim bylo reseni... :)
Nicmene mel bych jeste jeden dotaz: co presne dela to texconfig init
? Nestacilo by v mem pripade spustit
fmtutil --byfmt cslatex
fmtutil --missinga vse funguje jak ma. Nicmene musim kompilovat pomoci
tex -progname=cslatexprotoze se nevytvoril skript
cslatex
. Na druhem stroji jsem spustil
texconfig inita
cslatex
se vytvoril. Je nejaky extra prikaz na vytvoreni toho skriptu nebo ho mam jednoduse vytvorit? Dik
Tiskni
Sdílej: