Do webů otevřených v aplikacích TikTok, Instagram, FB Messenger nebo Facebook je vkládán šmírovací kód. Ověřit to lze na InAppBrowser.com.
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové verzi 4.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůrazněna je podpora pro GitLab Runner, vylepšení příkazu podman play kube nebo grafická nadstavba Podman Desktop.
Byla vydána nová verze 1.8.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.
Indické firmě Airtel byla údajně minulý rok odcizena databáze 2,5 milionu uživatelů. Firma to popírala. Nyní se na veřejnost dostala rozlouskaná databáze hesel 42 000 uživatelů. Z toho 18 000 uživatelů má stejné heslo Airtel@123. Zajímavá diskuse je i na Twitteru @S0ufi4n3.
Altar I je nová nízkoprofilová bezdrátová mechanická klávesnice od Electronic Materials Office. Uvnitř běží open source firmware ZMK. Cena ani dostupnost zatím nebyly stanoveny.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.4 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Zranitelnost CVE-2022-38392: Některé pevné disky s rychlostí 5 400 ot./min., dodávané s noteboocích přibližně v roce 2005, je možné zničit písní Rhythm Nation od Janet Jackson (na vlastní nebezpečí).
LinuxDays 2022 nebudou: "Důvodů je několik: stále nejistá koronavirová situace, několikanásobně vyšší ceny a nižší počty návštěvníků na konferencích obecně. Pokud vám chybí setkání nejen s linuxovými lidmi, přijeďte na zářijový OpenAlt, který pořádají naši kamarádi v Brně."
Balík aplikací KDE Gear byl aktualizován v rámci pravidelného srpnového vydání. Namátkou textový editor KWrite/Kate má nově funkci více kurzorů, Filelight zobrazuje využití kapacity úložišť v přepracovaném rozhraní, Kalendar podporuje také kontakty nebo KDE Itinerary umí načítat čárové kódy.
Byla vydána nová major verze 5.1.0 svobodného programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a na YouTube. Ke stažení je také balíček ve formátu appimage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Ahoj,
mam (z TeXoveho hlediska) cistou instalaci Slackware 10.1, ktera obsahuje teTeX 2.0.2. Jak jsem tak pochopil z diskuzi zde, tak teTeX od verze 2 (rikam to snad spravne) obsahuje implicitne CSLaTeX.
A nyni problem. Muj testovaci texovsky soubor vypada takhle:
\documentclass{article} \usepackage{czech} \usepackage[latin2]{inputenc} \usepackage[T1]{fontenc} \begin{document} ěščřžýáíéůú123456789 \end{document}Protoze v systemu neni nikde binarka
cslatex
, zkousim preklad pomoci prikazu
tex -progname=cslatex cs.texcoz jsem nasel nekde tady v diskuzich. Vystup je chybovy, konretne toto:
This is TeX, Version 3.14159 (Web2C 7.4.5) kpathsea: Running mktexfmt cslatex.fmt fmtutil: no info for format `cslatex'. I can't find the format file `cslatex.fmt'!Konfigurak
/usr/share/texmf/web2c/texmf.cnf
je myslim si v poradku, prislusne "ceske" casti vypadaji takto:
TEXINPUTS.csplain = .;$TEXMF/tex/{csplain,plain,generic,}// TEXINPUTS.cslatex = .;$TEXMF/tex/{cslatex,csplain,latex,generic,}// TEXINPUTS.pdfcslatex = .;$TEXMF/{pdftex,tex}/{cslatex,csplain,latex,generic,}// TEXINPUTS.pdfcsplain = .;$TEXMF/{pdftex,tex}/{csplain,plain,generic,}//
Mohl by mi nekdo prosim poradit, kde by mohla byt chyba a jak ji opravit? Predem diky za cokoliv
PS: vim, ze dotaz by mozna mohl byt smerovan i na konferenci CSTUGu, ale prijde mi, ze jde spise o problem linuxove distribuce, proto se ptam tady...
Diky, to bylo presne ono. Co se TeXu tyce, jsem naprosta lama, takze jsem vubec netusil, ze existuji jine konfiguraky nez texmf.cnf
;)
BTW, existuje nejaka literatura, kde by se clovek mohl dozvedet prave tyhle informace? Mam na mysli, kde a jake jsou konfiguraky, souvislosti mezi jednotlivymi castmi TeXu apod., nemyslim primo psani.
Tak se omlouvam, problem byl uz vyresen v tomto threadu. Precetl jsem ho cely az na posledni 2 prispevky, no a v tom poslednim bylo reseni... :)
Nicmene mel bych jeste jeden dotaz: co presne dela to texconfig init
? Nestacilo by v mem pripade spustit
fmtutil --byfmt cslatex
fmtutil --missinga vse funguje jak ma. Nicmene musim kompilovat pomoci
tex -progname=cslatexprotoze se nevytvoril skript
cslatex
. Na druhem stroji jsem spustil
texconfig inita
cslatex
se vytvoril. Je nejaky extra prikaz na vytvoreni toho skriptu nebo ho mam jednoduse vytvorit? Dik
Tiskni
Sdílej: