abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube). Na Linuxu je vedle Qt frontendu nově k dispozici také GTK4 / libadwaita frontend.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:22 | IT novinky

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 3.1 specifikace OpenCL (Open Computing Language). OpenCL je průmyslový standard pro paralelní programování heterogenních počítačových systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Nová verze

    Homebridge pro integraci chytrých domácích zařízení byl vydán ve verzi 2.0.0. Nově vedle protokolu HomeKit Accessory Protocol (HAP) podporuje standard chytré domácnosti Matter.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Z novinek lze vypíchnout příkaz omarchy a celou řadu herních možností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:11 | Nová verze

    CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 20:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 14:44 | Zajímavý software

    Brush (Bo(u)rn(e) RUsty SHell) je v Rustu napsaný shell kompatibilní s Bash (Bourne Again SHell). Vydána byla verze 0.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    4.5. 04:44 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    4.5. 03:00 | Komunita

    Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.5. 03:44 | Nová verze

    Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (9%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1505 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: sendmail a imap

    26.5.2005 09:45 roman
    sendmail a imap
    Přečteno: 164×
    chtel bych z jednoho imap nebo pop3 serveru stahovat postu a pokud nebude mit lokalniho adresata, tak ji podle pravidel preposlat dalsim mta. lze nejak donutit sendmail, pripadne qmail nebo postfix, aby dokazali komunikovat s imapem a stahovali maily nebo je nutny sahnout napr. po fetchmailu ?

    dik

    Odpovědi

    26.5.2005 10:43 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sendmal a imap
    Vidím že v tom máš nějaký zmatek.

    SMTP server přijímá poštu od určitých PC - většinou ty které mu patří aby ji poslal dále na jiný smtp kterému ta pošta patří.

    Smtp server nebude přijímat poštu pro uživatele které na tom systému nejsou (záleží na nastavení) a nebo může přijímat i poštu pro někoho jiného a potom v jeho nastavení se zadá kam ji má předat.

    Takže podle tvého zadání by to mělo být nějak takhle fetchmailem stáhneš ten pop3 učet a fetchmail to předá tvému lokálnímu smtp serveru no a ten to předá lokálnímu uživateli. No a pokud lokální uživatel neexistuje tak mu musíš v konfiguraci rict že to má přijmout taky a přeposlat na jiný smtp server (podle toho co máš v konfiguráku) ovšem problém může nastat když ten tvůj smtp server nemá veřejnou adresu a reverzní záznam v dns protože pak tu poštu ten jiný smtp server může od tebe odmítnout.
    26.5.2005 18:18 roman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sendmal a imap
    zas takovej zmatek v tom nemam :-) vim k cemu ze smtp server(mta) jako je napr. sendmail, postfix nebo qmail slouzi. relaying mam nastavenej a dobre funguje. chtel jsem jenom potvrdit nebo vyvratit, jestli neumi tyto servery take komunikovat s imap nebo pop3 serverem jako klienti a obejit se tak bez fetchmailu nebo getmailu. vidim, ze neobejdou.
    26.5.2005 23:11 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sendmail a imap
    jak psali kolegove, chce to si ujasnit pojmy a potom patrne pohledejte procmail.

    man procmail, man procmailrc, manprocmailex (doporucuji priklady).

    jinak reseni sendmail X procmail je take mozne, ale patrne ne na to, co chcete.

    bye gf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.