Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
SHELL=/bin/bash PATH=/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin MAILTO=root HOME=/ # run-parts 01 * * * * root nice -n 19 run-parts /etc/cron.hourly 02 4 * * * root nice -n 19 run-parts /etc/cron.daily 22 4 * * 0 root nice -n 19 run-parts /etc/cron.weekly 42 4 1 * * root nice -n 19 run-parts /etc/cron.monthly 01 * * * * iwpriv wlan0 writemif 62 190 # +6dBm 01 * * * * iwpriv wlan1 writemif 62 160 # +9dBm 01 * * * * touch /root/JSEMTUrun parts jsou (zřejmě) pro spouštění složek "hourly, daily..." ty daší věci (iwpriv, touch) jsou moje (to první je nastavení výkonu wifi karty a todruhý je vytvoření souboru, bohužel ani jedno nefunguje. Nevíte někdo proč? Zkoušel jsem i:
01 * * * * root touch /root/JSEMTUale je to to samý za radu budu vděčnej, díky
crontab
.)
serive crond restarta nic
01 * * * * (cd /root; /bin/touch JSEMTU)
crontab
, jak se to má dělat správně? Ještě jeden nápad: běží vám vůbec ten démon?
K čemupak nám asi slouží proměnná EDITOR
? Nechce se mi věřit, že byste si v manuálové stránce příkazu crontab
zmínky o ní dokázal nevšimnout… A už vůbec ne tomu, že byste se na tu manuálovou stránku ani nepodíval… :-)
-e Edit the current crontab using the editor specified by the VISUAL or EDITOR environment variables. The specified editor must edit the file in place; any editor that unlinks the file and recreates it cannot be used. After you exit from the editor, the modified crontab will be installed automatically.
cat ~/muj_crontab 30 3 * * * /sbin/haltpak zadate prikaz:
crontab ~/muj_crontab pripadne(ted jsi nejsem uplne jisty) z uctu roota nasledujici crontab -u jmeno_uzivatele ~/muj_crontab (pokud to chcete spustit pod uzivatelem, pokud to pobezi pod rootem, tak to je jedno)Jestli ten uzivatel ma neco v crontabu zjistite pomoci crontab -l.
01 * * * * touch /root/JSEMTUcopak tohle asi dělá? každou první minutu v hodině se "dotkne" souboru "JSEMTU" a ne každou minutu jak jsem chtěl
Tiskni
Sdílej: