Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Nejspíš tím myslí Start Menu ve windowsovém slova smyslu. Prostě to, co je v KDE defaultně vlevo dole, v GNOME defaultně vlevo nahoře a v jednoduchých WM se aktivuje klikem na plochu.
Mám podobný nepříjemný problém. Na mém počítači dlouho bezproblémově koexistovaly KDE i GNOME. Pak jsem ale nainstaloval několik programů pro GNOME, např. SMEG, file-roller, gedit, gpdf, Anjuta... Prostě jsem jednu dobu víc pracoval v GNOME a chtěl jsem ho dovybavit. Jenže co se nestalo - úplně mi to zničilo "spouštěcí" menu v KDE. Je napůl převzaté z GNOME - jiná hierarchie, jiné ikony, jiné aplikace. A aby toho nebylo málo, "něco" mi přepsalo i veškeré MIME typy pro KDE - takže když chci v KDE editovat obyčejný texťák, místo KWrite se spouští GEdit. Ty stovky odkazů se mi ani trochu nechce ručně nastavovat zpátky.
Prosím o radu v této věci. Jsem přesvědčen, že někdo už něco takového řešil. Stručně to u mě vypadá takto:
Hmmm, kdybych ho měl zálohované, pak bych se asi na nic neptal. Každý zálohuje svá důležitá data, ale koho by napadlo zálohovat menu? Obzvlášť když jsem ho od instalace vůbec neměnil... Nikdy jsem se ani nezajímal, kam přesně si KDE ukládá menu. Defaultní menu mi vyhovovalo. Některému programu (smazat je málo!) se ovšem nelíbilo.
Já chci jen triviální věc: Dostat tam menu, které tam bývá po instalaci. Na www.kde.org se tvrdí, že se to dá udělat příkazem kbuildsycoca --noincremental
, jenže něco takového ani náhodou nefunguje. Vyhodí to obrovskou spoustu chybových hlášek o neexistujících MIME typech a na menu to nemá žádný vliv.
Částečně vyřešeno. Stačí zajít do ~/.config/menus/applications.menu a změnit tuhle řádku
<MergeFile type="parent">/opt/gnome/etc/xdg/menus/applications.menu</MergeFile>
na tuhle:
<MergeFile type="parent">/opt/kde/etc/xdg/menus/applications.menu</MergeFile>
(Samozřejmě podle toho, jak má která distribuce adresáře...) GNOME i KDE mají úplně stejnou adresářovou strukturu, pokud se menu týká, takže je to jednoduchá změna jediného slova. Oba odpovídají jistému standardu freedesktop, podle kterého se (mimo jiné) konfigurují menu.
Co si ale neumím vysvětlit:
Tiskni
Sdílej: