JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Ahoj,
narazil jsem při prohlížení obrázků na jeden závažný problém. Mám vypálené CD s BMP obrázky, nevím z jakého důvodu, ale některé mi prohlížeč zobrazí a jiné ne.
Když použiji přes wine IrfanView, tak si mohu prohlédnout všechny bez problémů.
Chybí mi snad nějaká rozšiřující knihovna pro prohlížení BMP?
Zkoušené prohlížeče:
- Gwenview
- Gqview
Když se pokusím otevřít jeden z BMP (které nejdou prohlížet) v GIMPu, tak mi vyskočí chyba:
Chyba při čtení hlavičky souboru BMP z '/media/NOVE/pivovar/hlášení o spotřebě paliv 2. str..bmp'
#include <stdlib.h> #include <unistd.h> #include <stdio.h> #include "SDL.h" int main(int argc, char **argv) { SDL_Surface *image, *window; int i; if (argc < 2) { fprintf(stderr, "Usage: %s image.bmp ...\n", argv[0]); exit(EXIT_FAILURE); } SDL_Init(SDL_INIT_VIDEO); for (i = 1; i < argc; i++) { image = SDL_LoadBMP(argv[i]); if (!image) { fprintf(stderr, "%s: %s: %s\n", argv[0], argv[i], SDL_GetError()); continue; } window = SDL_SetVideoMode(image->w, image->h, 0, 0); if (!window) { fprintf(stderr, "%s: %s", argv[0], SDL_GetError()); continue; } SDL_BlitSurface(image, NULL, window, NULL); SDL_Flip(window); sleep(3); } return 0; }přeloží se to pomocí
gcc -Wall `sdl-config --cflags --libs` soubor.cAnebo display z ImageMagicku, ten taky zobrazí kdeco
@@ -22,13 +22,16 @@ } window = SDL_SetVideoMode(image->w, image->h, 0, 0); if (!window) { + SDL_FreeSurface(image); fprintf(stderr, "%s: %s", argv[0], SDL_GetError()); continue; } SDL_BlitSurface(image, NULL, window, NULL); SDL_Flip(window); + SDL_FreeSurface(image); sleep(3); } + SDL_Quit(); return 0; }
- Spusť si GIMP - Otevři obrázek BMP - Udělej změny, které potřebuješ - Ulož obrázek jako JPG (Soubor/UložitJako, napsat jemeno "neco.jpg")
To je vše ...
convert
z balíčku ImageMagick.
P.S.: méně výstižný subject už vás nenapadl?
convert
neumí náhodou i tohle?
Tiskni
Sdílej: