abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:11 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 11:33 | Zajímavý článek Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 21:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 12:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (47%)
     (53%)
     (0%)
     (7%)
     (13%)
     (7%)
     (20%)
     (7%)
     (13%)
    Celkem 15 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 13:49
    Rozcestník

    Dotaz: Linux na PLC s motorolou

    23.6.2005 07:36 yaris1
    Linux na PLC s motorolou
    Přečteno: 163×
    Dostalo se mi do ruky PLC s procesorem typu m68k. Rád bych na něj dostal linux a trochu si s ním pohrál, ale nedaří se mi nastavit vývojové prostředí linuxu pro kompilaci na tenhle typ procesoru. K dispozici mám PC s procesorem x86, takže je potřeba nastavit linux pro cross-compile na m68k. To znamená překompilovat binutils, gcc a glibc. Na internetu jsem našel několik postupů, bohužel staršího data, které mi s novými verzemi linuxu (knihoven) nefungují. Já nejvíce používám RH 9.0. Binutils už se mi podařilo zkompilovat v několika verzích (2.10.1, 2.14, 2.15), ale zatím se mi nepodařila žádná verze gcc (2.7.2.3, 2.95.3, 3.4.3). Každá skončí s jinou chybou, takže myslím není důležité je tu vypisovat. Zajímalo by mne jestli má někdo zkušenost s cross-compile nebo alespoň s verzemi binutils a gcc, které spolu půjdou zkompilovat v RH 9.0, abych se měl čeho chytit. Předem díky za rady.

    Odpovědi

    23.6.2005 08:23 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na PLC s motorolou
    Tak o cross-compile bych také přivítal nějaké inforamce, snažím se zprovoznit linux na ARM Intel PXA255.
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    23.6.2005 11:30 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na PLC s motorolou
    Zkus 3.3.6 koukal jsem na successful builds a m68k-unknown-linux-gnu tam je, a já jsem ji (snad) úspěšne zkompiloval pro arm
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    23.6.2005 12:13 yaris1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na PLC s motorolou
    OK, jdu zkoušet
    23.6.2005 13:00 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na PLC s motorolou
    Na jaké to končí hlášce? Já jsem teda s cross-compilací problémy neměl, akorát překládat glibc je vždy celkem za trest. O cross-compilaci se můžeš dozvědět něco třeba v mips-howto nebo m68k-elf, ještě jsem kdysi viděl jedno lepší, ale nevím kde. Princip je pořád stejný, takže tě to snad trkne.
    -djz
    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein
    23.6.2005 13:08 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na PLC s motorolou
    Nevíte, jaký je správný zápis pro target, někde jsem viděl (pro arm) arm-linux-elf, jinde zase arm-elf, co je tedy správně?
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    23.6.2005 13:27 yaris1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na PLC s motorolou
    Jestli kompiluješ na linuxu pro linux tak je to jedno. To "linux" je tam jako určení OS, který ti na target poběží, ale pokud je to stejné jako host doplňuje se to implicitně.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.