Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
mam nasledujici : iptables -F INPUT iptables -F OUTPUT iptables -F FORWARD iptables -P INPUT DROP iptables -P OUTPUT DROP iptables -P FORWARD DROP provoz local iptables -A OUTPUT -o lo -j ACCEPT iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT iptables -A INPUT -p icmp -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -p icmp -j ACCEPT iptables -A FORWARD -p icmp -j ACCEPT z meho pc veskere navazane spojeni iptables -A INPUT -m -i eth0 --state ESTABLISHED -j ACCEPT muj www iptables -A INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPTa problem mam ze bohuzel me nejde vubec nic (po zadani pravidel). Mozna tam mam chybu - nevim, pisu je poprve, clanky na root a zde o FW jsem cetl ale chova se to nevyzpitatelne (mam MDV), kdyz zadam pravidla, a) nic nejde - ale mohu tam mit chybu, a za b) pri vypisu iptables -L se me vypise seznam na 2 strany ...? Dale nekdy nejdou vymazat a stale se objevuji - ovsem ne ty co jsem psal ja. Urcite to dela neco v MDV ale ja nevim co :( chctel bych se teda zeptat, mam alespon ty pravidla v poradku ?
iptables -A INPUT -p icmp -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -p icmp -j ACCEPT iptables -A FORWARD -p icmp -j ACCEPTtak by to melo fungovat ode me veskery navazany provoz ven oki z venku jen na www a nic vic je to tak ? Jak rikam pisu to poprve :)
Hint: filtrování v chainu OUTPUT má smysl jenom tam, kde opravdu chcete omezovat provoz od sebe směrem ven. Pokud ne, pak je lepší nechat OUTPUT prázdný s politikou ACCEPT.
Tiskni
Sdílej: