JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
Jistě sem brzy někdo napíše, že se hodí Debian.Jo, ten se taky hodí. IMHO mu balíčkovací systém hodně pomůže v začátku...
Siag Office --- http://siag.nu/
Ted --- http://www.nllgg.nl/Ted/
FLWriter --- http://www.oksidizer.com/software/xd640_fr.html
:)
Jsou to vsechno mrtve a nedodelane nestabilni programy, dosti nevhodne pro rozumnou praci. Snad Ted je tak nejak pouzitelny, i kdyz je to taky dost padavka a mrtvy project. FLWriter ma myslim problem s cestinou, balik Siag je na tom podobne, ten jeho spreadsheed nic moc, to uz radsi konzolove sc. Diky stari tech vytvoru je take nekdy problem s kompilaci.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Mám p200pro, 64MB+64MBswap, 1,5GB hdd, 1MB S3. Běží mi na tom Slackware 10.1, Firefox je sice ucouraný ale dá se to i použít, nepadá ale asi GTK2 je holt na takovou mašinku trochu moc. Jinak doporučuji přidat tu paměť. Vector Linux je na nic, neumožňuje výběr softu. Na zkoušku je dobrý Damn Small Linux, jde nainstalit asi na 200MB, má ale jen SVGA a framebuffer.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
A ja zase nechapu proc jste vyhrabal toto dost stare diskusni vlakno. Ale budiz, odpovim uz jen proto ze to nikdo neoznacil jako vyresene. VSECHNO coje postavene na GTK+ 2.x je na takovem starem stroji proste pomale. Mate samozrejmne pravdu ze Firefox je pomaly i z jinych duvodu. Nevim jake duvody to jsou, dnes pouzivam Links, Dillo a kdyz je potreba tak Operu ;-)
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Tiskni
Sdílej: