Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Arm v rámci Total Compute Solutions 2022 představila nová CPU (Cortex-X3, Cortex-A715) a nová GPU (Immortalis-G715, Mali-G715, Mali-G615).
Bram Moolenaar oznámil vydání nové major verze 9.0 textového editoru Vim (Vi IMproved). Zdůraznil podporu skriptů Vim9.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu červnový souhrn novinek (YouTube). Příští týden bude spuštěno PINE64 EU.
linux single
.
Jak nabootuje system (teoreticky by mel bez APM), zadate chkconfig --del 0123456 apm
. Mozna bude syntaxe krapet jina, ale nemam to kde overit (man chkconfig)...
Záleží taky na tom, jakou máš distribuci. Pokud se to kousne na APM démonovi, nejjednodušší je ho nespouštět. Přečti si dokumentaci, jestli třeba nemůžeš bootovat systém v režimu, kdy se na zavádění každé komponenty zeptá. U dnešních počítačů s ACPI tam asi APM démon nemá co dělat. Máš-li třeba nějaké staré instalační CD s Linuxem, je rozumné si sehnat a nainstalovat aktuálnější verzi.
To není ani tak věcí příkazu (i když Mandrake na to možná nějaký má) jako spíš editace inicializačních skriptů a smazání (nebo raději "odkomentování") řádky, kde se ten démon spouští. Skripty musíš editovat jako root. Jsou vždy v adresáři /etc. Podadresáře a konkrétní názvy souborů jsou ale závislé na distribuci. Nebo se podívej na stránky Mandrake/Mandriva, jestli tam není nějaký "drake", který takovou věc udělá.
Časem bych ale doporučoval sehnat novější verzi. Dnes se jmenuje Mandriva. Další věc: Je tam sice pěkný a dobře funkční grafický instalátor, ale člověk se musí ovládnout a nevybrat hned všechno - prostě jen nejnutnější věci pro běh systému a pak postupně doplňovat balíčky do funkční instalace. Jedině tak můžeš mít přehled o tom, co dělá problémy. (Teď mluvím z vlastní zkušenosti - kdysi dávno jsem Mandrake měl, když jsem s Linuxem začínal.)
Tiskni
Sdílej: