SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
echo "export http_proxy=http://proxy_host:port/" >> ~/.bashrc
echo "export ftp_proxy=$http_proxy" >> ~/.bashrc
Acquire::http::Proxy "http://<login$gt;:<passwd$gt;@<IP$gt;:<port$gt;/"; Acquire::ftp::Proxy "http://<login$gt;:<passwd$gt;@<IP$gt;:<port$gt;/";Pozn: V mém případě jsem nucen šálit pitomou http proxy
Ale teď bych potřeboval ještě rozchodit synaptic, i když jsem to podle příspěvku níž v Preferences nastavil,tak už sice nehlásí že nemůže ty požadované servery najít,ale při instalaci nečeho prostě se jakoby zasekne a vypadá to že hledá server,a píše to že čas vypršel.
No sláva; konečně správná rada. Programátoři balíku Synaptic se přece nebudou namáhat převzít globální (vlastně ubuntární (nebo ubuntální?)) nastavení proxy, ale budou si výhodně hrabat na svém písečku. Ona i ta svinutá liška nahoře se mne na tu autentikaci taky zeptá a taky si to nezjistí.
Ano, je to tak. Okud koušíte ubuntu oprvé, usíte astavit roxy hned ři nstalaci, inak udete ak agoři ýden íst gryndy lné rogance ež e rochu orientujete...
Tiskni
Sdílej: