JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
CFLAGS="-O3 -march=athlon-xp -fomit-frame-pointer"Ted jsem nepochopil, jak jste to myslel? :-S
vsechno jsou to zdrojaky, ktere se kompiluji pri instalaci balickuNe. To, co se kompiluje, je jen obálka, zavaděč binárního, předkompilovanýho modulu (fglrx.o), je to hack, který přesvědčí kernel, že je to modul kompilovaný správnou verzí GCC (proti správným headerům kernelu, atd)... má to občas za následek větší množství unresolved symbolů v dmesg. K těm CFLAGS... nikdo neřek', že jde o CFLAGS kernelu, jde o _rozdíl_ mezi jeho CFLAGS && CFLAGS, se kterýma se kompiluje zavaděč modulu a se kterýma byl zkompilován modul samotný
například se mne to přestalo zasekávat když jsem: A. podtaktoval gr. kartu pomocí "nvclock" - nevím jestli má ati nějaké podobné možnosti. B. Spustil "athcool" který zapne "power saving" mód procesoru (AthlonXP2000+) C. odpojením dalšího harddiskutj. měl jsem nedostatečně dimenzovaný zdroj. Jen pro ilustraci tohle je můj zdroj http://www.eurocase.cz/Czech/psu500w.htm netvrdím že to nemam teď zase zbytečně předimenzované :)
It should work on chips version R100 and up.
Rádlo 8500 je R200
Tiskni
Sdílej: