abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Xinerama Nejde

    22.8.2005 19:12 novacek | Praha
    Xinerama Nejde
    Přečteno: 472×

    Nejde mi xinerama, nemuze mi nekdo, kdo ji rozchodil pomoct?
    Diky
    Prikradam xorg.conf

    Section "ServerLayout"
    Identifier "X.org Configured"
    #Screen 0 "Screen0" 0 0
    #Screen "Screen1"
    Screen "Screen2" Rightof "Screen1"
    InputDevice "Logitech-BJ69" "CorePointer"
    InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
    Option "Xinerama"
    EndSection

    Section "ServerFlags"
    Option "Xinerama" "true"
    EndSection

    Section "Files"
    RgbPath "/usr/X11R6/lib/X11/rgb"
    ModulePath "/usr/X11R6/lib/modules"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/CID/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi/"
    FontPath
    "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/artwiz-aleczapka-en/"
    EndSection

    Section "Module"
    Load "extmod"
    # Load "dri"
    Load "glx"
    Load "dbe"
    Load "record"
    Load "xtrap"
    Load "type1"
    Load "freetype"
    EndSection

    Section "InputDevice"
    Identifier "Keyboard0"
    Driver "kbd"
    EndSection

    Section "InputDevice"
    Identifier "Logitech-BJ69"
    Driver "mouse"
    Option "Protocol" "Auto"
    Option "Device" "/dev/sysmouse"
    Option "ZaxisMapping" "4 5"
    EndSection

    Section "InputDevice"
    Identifier "COMPAQ-2971"
    Driver "keyboard"
    # Option "XkbRules" "xorg"
    Option "XkbModel" "pc101"
    Option "XkbLayout" "us,cz"
    Option "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll"
    EndSection

    Section "Monitor"
    Identifier "LG FLATRON 775FT"
    VendorName "Monitor Vendor"
    ModelName "Monitor Model"
    ### Uncomment if you don't want to default to DDC:
    HorizSync 30.0 - 95.0
    VertRefresh 50.0 - 160.0
    # ModeLine "1280x1024@85Hz(VESA)" 157.5 1280 1344 1504 1728 1024 1025 1028 1072 +hsync +vsync
    EndSection

    Section "Monitor"
    Identifier "Belinea"
    VendorName "Monitor Vendor"
    ModelName "Monitor Model"
    ### Uncomment if you don't want to default to DDC:
    HorizSync 30.0 - 95.0
    VertRefresh 50.0 - 160.0
    # ModeLine "1280x1024@85Hz(VESA)" 157.5 1280 1344 1504 1728 1024 1025 1028 1072 +hsync +vsync
    EndSection

    Section "Device"

    ### Available Driver options are:-
    ### Values: i: integer, : float, bool:
    "True"/"False",
    ### string: "String", freq: " Hz/kHz/MHz"
    ### [arg]: arg optional
    #Option "DigitalVibrance" # i
    #Option "NoFlip" # [bool]
    #Option "Dac8Bit" # [bool]
    Option "NoLogo" # [bool]
    #Option "UBB" # [bool]
    #Option "Stereo" # i
    #Option "SWcursor" # [bool]
    #Option "HWcursor" # [bool]
    #Option "VideoKey" # i
    #Option "NvAGP" # i
    #Option "IgnoreEDID" # [bool]
    #Option "NoDDC" # [bool]
    #Option "ConnectedMonitor" # str
    #Option "ConnectedMonitors" # str
    #Option "TVStandard" # str
    #Option "TVOutFormat" # str
    #Option "RenderAccel" # [bool]
    #Option "CursorShadow" # [bool]
    #Option "CursorShadowAlpha" # i
    #Option "CursorShadowXOffset" # i
    #Option "CursorShadowYOffset" # i
    #Option "UseEdidFreqs" # [bool]
    #Option "FlatPanelProperties" # str
    #Option "TwinView" # [bool]
    #Option "TwinViewOrientation" # str
    #Option "SecondMonitorHorizSync" # str
    #Option "SecondMonitorVertRefresh" # str
    #Option "MetaModes" # str
    #Option "UseInt10Module" # [bool]
    #Option "NoTwinViewXineramaInfo" # [bool]
    #Option "NoRenderExtension" # [bool]
    #Option "Overlay" # [bool]
    #Option "CIOverlay" # [bool]
    #Option "ForceEmulatedOverlay" # [bool]
    #Option "TransparentIndex" # i
    #Option "OverlayDefaultVisual" # [bool]
    #Option "NvEmulate" # i
    #Option "NoBandWidthTest" # [bool]
    #Option "CustomEDID-CRT-0" # str
    #Option "CustomEDID-CRT-1" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-0" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-1" # str
    #Option "CustomEDID-TV-0" # str
    #Option "CustomEDID-TV-1" # str
    #Option "TVOverScan" # f
    #Option "IgnoreDisplayDevices" # str
    #Option "MultisampleCompatibility" # [bool]
    #Option "RegistryDwords" # str
    #Option "NoPowerConnectorCheck" # [bool]
    #Option "AllowDFPStereo" # [bool]
    #Option "XvMCUsesTextures" # [bool]
    #Option "HorizSync" # str
    #Option "VertRefresh" # str
    Identifier "nvidia1"
    Driver "nvidia"
    VendorName "nVidia Corporation"
    BoardName "NV34 [GeForce FX 5200]"
    #ChipSet "GeForce FX 5200"
    BusID "PCI:1:0:0"
    #Screen 1
    EndSection

    Section "Device"

    ### Available Driver options are:-
    ### Values: i: integer, f: float, bool:
    "True"/"False",
    ### string: "String", freq: "f Hz/kHz/MHz"
    ### [arg]: arg optional
    #Option "DigitalVibrance" # i
    #Option "NoFlip" # [bool]
    #Option "Dac8Bit" # [bool]
    Option "NoLogo" # [bool]
    #Option "UBB" # [bool]
    #Option "Stereo" # i
    #Option "SWcursor" # [bool]
    #Option "HWcursor" # [bool]
    #Option "VideoKey" # i
    #Option "NvAGP" # i
    #Option "IgnoreEDID" # [bool]
    #Option "NoDDC" # [bool]
    #Option "ConnectedMonitor" # str
    #Option "ConnectedMonitors" # str
    #Option "TVStandard" # str
    #Option "TVOutFormat" # str
    #Option "RenderAccel" # [bool]
    #Option "CursorShadow" # [bool]
    #Option "CursorShadowAlpha" # i
    #Option "CursorShadowXOffset" # i
    #Option "CursorShadowYOffset" # i
    #Option "UseEdidFreqs" # [bool]
    #Option "FlatPanelProperties" # str
    #Option "TwinView" # [bool]
    #Option "TwinViewOrientation" # str
    #Option "SecondMonitorHorizSync" # str
    #Option "SecondMonitorVertRefresh" # str
    #Option "MetaModes" # str
    #Option "UseInt10Module" # [bool]
    #Option "NoTwinViewXineramaInfo" # [bool]
    #Option "NoRenderExtension" # [bool]
    #Option "Overlay" # [bool]
    #Option "CIOverlay" # [bool]
    #Option "ForceEmulatedOverlay" # [bool]
    #Option "TransparentIndex" # i
    #Option "OverlayDefaultVisual" # [bool]
    #Option "NvEmulate" # i
    #Option "NoBandWidthTest" # [bool]
    #Option "CustomEDID-CRT-0" # str
    #Option "CustomEDID-CRT-1" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-0" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-1" # str
    #Option "CustomEDID-TV-0" # str
    #Option "CustomEDID-TV-1" # str
    #Option "TVOverScan" # f
    #Option "IgnoreDisplayDevices" # str
    #Option "MultisampleCompatibility" # [bool]
    #Option "RegistryDwords" # str
    #Option "NoPowerConnectorCheck" # [bool]
    #Option "AllowDFPStereo" # [bool]
    #Option "XvMCUsesTextures" # [bool]
    #Option "HorizSync" # str
    #Option "VertRefresh" # str
    Identifier "nvidia2"
    Driver "nvidia"
    VendorName "nVidia Corporation"
    BoardName "NV34 [GeForce FX 5200]"
    #ChipSet "GeForce FX 5200"
    BusID "PCI:1:0:0"
    #Screen 2
    EndSection

    Section "Screen"
    Identifier "Screen2"
    Device "nvidia2"
    Monitor "LG FLATRON 775FT"
    DefaultDepth 24
    SubSection "Display"
    Viewport 0 0
    Depth 24
    Modes "1024x768"
    EndSubSection
    EndSection

    Section "Screen"
    Identifier "Screen1"
    Device "nvidia1"
    Monitor "Belinea"
    DefaultDepth 24
    SubSection "Display"
    Viewport 0 0
    Depth 24
    Modes "1024x768"
    EndSubSection
    EndSection
    Jedu podle Xinerama-How-To a nevim kde delam chybu.
    Jak jde videt z konfiguraku jde o jednu kartu nVidia Geforce 5200 a dva monitory.

    Kdo jinemu jamu kope, sam do ni sam

    Odpovědi

    22.8.2005 23:10 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xinerama Nejde
    Výpis se mi moc líbí.

    Ale asi by se mi víc líbilo, kdybych věděl, co znamená 'nejde mi Xinerama' (ano, mně jede, mohl bych poradit).
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    22.8.2005 23:43 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xinerama Nejde
    Zdravim

    A odkdy ma tahle karta vystup na dva monitory? Mam ji taky a nejak sem si nevsiml....

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.