abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Xinerama Nejde

    22.8.2005 19:12 novacek | Praha
    Xinerama Nejde
    Přečteno: 471×

    Nejde mi xinerama, nemuze mi nekdo, kdo ji rozchodil pomoct?
    Diky
    Prikradam xorg.conf

    Section "ServerLayout"
    Identifier "X.org Configured"
    #Screen 0 "Screen0" 0 0
    #Screen "Screen1"
    Screen "Screen2" Rightof "Screen1"
    InputDevice "Logitech-BJ69" "CorePointer"
    InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
    Option "Xinerama"
    EndSection

    Section "ServerFlags"
    Option "Xinerama" "true"
    EndSection

    Section "Files"
    RgbPath "/usr/X11R6/lib/X11/rgb"
    ModulePath "/usr/X11R6/lib/modules"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/CID/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi/"
    FontPath "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi/"
    FontPath
    "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/artwiz-aleczapka-en/"
    EndSection

    Section "Module"
    Load "extmod"
    # Load "dri"
    Load "glx"
    Load "dbe"
    Load "record"
    Load "xtrap"
    Load "type1"
    Load "freetype"
    EndSection

    Section "InputDevice"
    Identifier "Keyboard0"
    Driver "kbd"
    EndSection

    Section "InputDevice"
    Identifier "Logitech-BJ69"
    Driver "mouse"
    Option "Protocol" "Auto"
    Option "Device" "/dev/sysmouse"
    Option "ZaxisMapping" "4 5"
    EndSection

    Section "InputDevice"
    Identifier "COMPAQ-2971"
    Driver "keyboard"
    # Option "XkbRules" "xorg"
    Option "XkbModel" "pc101"
    Option "XkbLayout" "us,cz"
    Option "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll"
    EndSection

    Section "Monitor"
    Identifier "LG FLATRON 775FT"
    VendorName "Monitor Vendor"
    ModelName "Monitor Model"
    ### Uncomment if you don't want to default to DDC:
    HorizSync 30.0 - 95.0
    VertRefresh 50.0 - 160.0
    # ModeLine "1280x1024@85Hz(VESA)" 157.5 1280 1344 1504 1728 1024 1025 1028 1072 +hsync +vsync
    EndSection

    Section "Monitor"
    Identifier "Belinea"
    VendorName "Monitor Vendor"
    ModelName "Monitor Model"
    ### Uncomment if you don't want to default to DDC:
    HorizSync 30.0 - 95.0
    VertRefresh 50.0 - 160.0
    # ModeLine "1280x1024@85Hz(VESA)" 157.5 1280 1344 1504 1728 1024 1025 1028 1072 +hsync +vsync
    EndSection

    Section "Device"

    ### Available Driver options are:-
    ### Values: i: integer, : float, bool:
    "True"/"False",
    ### string: "String", freq: " Hz/kHz/MHz"
    ### [arg]: arg optional
    #Option "DigitalVibrance" # i
    #Option "NoFlip" # [bool]
    #Option "Dac8Bit" # [bool]
    Option "NoLogo" # [bool]
    #Option "UBB" # [bool]
    #Option "Stereo" # i
    #Option "SWcursor" # [bool]
    #Option "HWcursor" # [bool]
    #Option "VideoKey" # i
    #Option "NvAGP" # i
    #Option "IgnoreEDID" # [bool]
    #Option "NoDDC" # [bool]
    #Option "ConnectedMonitor" # str
    #Option "ConnectedMonitors" # str
    #Option "TVStandard" # str
    #Option "TVOutFormat" # str
    #Option "RenderAccel" # [bool]
    #Option "CursorShadow" # [bool]
    #Option "CursorShadowAlpha" # i
    #Option "CursorShadowXOffset" # i
    #Option "CursorShadowYOffset" # i
    #Option "UseEdidFreqs" # [bool]
    #Option "FlatPanelProperties" # str
    #Option "TwinView" # [bool]
    #Option "TwinViewOrientation" # str
    #Option "SecondMonitorHorizSync" # str
    #Option "SecondMonitorVertRefresh" # str
    #Option "MetaModes" # str
    #Option "UseInt10Module" # [bool]
    #Option "NoTwinViewXineramaInfo" # [bool]
    #Option "NoRenderExtension" # [bool]
    #Option "Overlay" # [bool]
    #Option "CIOverlay" # [bool]
    #Option "ForceEmulatedOverlay" # [bool]
    #Option "TransparentIndex" # i
    #Option "OverlayDefaultVisual" # [bool]
    #Option "NvEmulate" # i
    #Option "NoBandWidthTest" # [bool]
    #Option "CustomEDID-CRT-0" # str
    #Option "CustomEDID-CRT-1" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-0" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-1" # str
    #Option "CustomEDID-TV-0" # str
    #Option "CustomEDID-TV-1" # str
    #Option "TVOverScan" # f
    #Option "IgnoreDisplayDevices" # str
    #Option "MultisampleCompatibility" # [bool]
    #Option "RegistryDwords" # str
    #Option "NoPowerConnectorCheck" # [bool]
    #Option "AllowDFPStereo" # [bool]
    #Option "XvMCUsesTextures" # [bool]
    #Option "HorizSync" # str
    #Option "VertRefresh" # str
    Identifier "nvidia1"
    Driver "nvidia"
    VendorName "nVidia Corporation"
    BoardName "NV34 [GeForce FX 5200]"
    #ChipSet "GeForce FX 5200"
    BusID "PCI:1:0:0"
    #Screen 1
    EndSection

    Section "Device"

    ### Available Driver options are:-
    ### Values: i: integer, f: float, bool:
    "True"/"False",
    ### string: "String", freq: "f Hz/kHz/MHz"
    ### [arg]: arg optional
    #Option "DigitalVibrance" # i
    #Option "NoFlip" # [bool]
    #Option "Dac8Bit" # [bool]
    Option "NoLogo" # [bool]
    #Option "UBB" # [bool]
    #Option "Stereo" # i
    #Option "SWcursor" # [bool]
    #Option "HWcursor" # [bool]
    #Option "VideoKey" # i
    #Option "NvAGP" # i
    #Option "IgnoreEDID" # [bool]
    #Option "NoDDC" # [bool]
    #Option "ConnectedMonitor" # str
    #Option "ConnectedMonitors" # str
    #Option "TVStandard" # str
    #Option "TVOutFormat" # str
    #Option "RenderAccel" # [bool]
    #Option "CursorShadow" # [bool]
    #Option "CursorShadowAlpha" # i
    #Option "CursorShadowXOffset" # i
    #Option "CursorShadowYOffset" # i
    #Option "UseEdidFreqs" # [bool]
    #Option "FlatPanelProperties" # str
    #Option "TwinView" # [bool]
    #Option "TwinViewOrientation" # str
    #Option "SecondMonitorHorizSync" # str
    #Option "SecondMonitorVertRefresh" # str
    #Option "MetaModes" # str
    #Option "UseInt10Module" # [bool]
    #Option "NoTwinViewXineramaInfo" # [bool]
    #Option "NoRenderExtension" # [bool]
    #Option "Overlay" # [bool]
    #Option "CIOverlay" # [bool]
    #Option "ForceEmulatedOverlay" # [bool]
    #Option "TransparentIndex" # i
    #Option "OverlayDefaultVisual" # [bool]
    #Option "NvEmulate" # i
    #Option "NoBandWidthTest" # [bool]
    #Option "CustomEDID-CRT-0" # str
    #Option "CustomEDID-CRT-1" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-0" # str
    #Option "CustomEDID-DFP-1" # str
    #Option "CustomEDID-TV-0" # str
    #Option "CustomEDID-TV-1" # str
    #Option "TVOverScan" # f
    #Option "IgnoreDisplayDevices" # str
    #Option "MultisampleCompatibility" # [bool]
    #Option "RegistryDwords" # str
    #Option "NoPowerConnectorCheck" # [bool]
    #Option "AllowDFPStereo" # [bool]
    #Option "XvMCUsesTextures" # [bool]
    #Option "HorizSync" # str
    #Option "VertRefresh" # str
    Identifier "nvidia2"
    Driver "nvidia"
    VendorName "nVidia Corporation"
    BoardName "NV34 [GeForce FX 5200]"
    #ChipSet "GeForce FX 5200"
    BusID "PCI:1:0:0"
    #Screen 2
    EndSection

    Section "Screen"
    Identifier "Screen2"
    Device "nvidia2"
    Monitor "LG FLATRON 775FT"
    DefaultDepth 24
    SubSection "Display"
    Viewport 0 0
    Depth 24
    Modes "1024x768"
    EndSubSection
    EndSection

    Section "Screen"
    Identifier "Screen1"
    Device "nvidia1"
    Monitor "Belinea"
    DefaultDepth 24
    SubSection "Display"
    Viewport 0 0
    Depth 24
    Modes "1024x768"
    EndSubSection
    EndSection
    Jedu podle Xinerama-How-To a nevim kde delam chybu.
    Jak jde videt z konfiguraku jde o jednu kartu nVidia Geforce 5200 a dva monitory.

    Kdo jinemu jamu kope, sam do ni sam

    Odpovědi

    22.8.2005 23:10 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xinerama Nejde
    Výpis se mi moc líbí.

    Ale asi by se mi víc líbilo, kdybych věděl, co znamená 'nejde mi Xinerama' (ano, mně jede, mohl bych poradit).
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    22.8.2005 23:43 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xinerama Nejde
    Zdravim

    A odkdy ma tahle karta vystup na dva monitory? Mam ji taky a nejak sem si nevsiml....

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.