abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Komunita

    RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:00 | Zajímavý software

    Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).

    kovariadam | Komentářů: 0
    dnes 02:44 | IT novinky

    Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Bezpečnostní upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Pozvánky

    Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní

    … více »
    alian | Komentářů: 0
    včera 03:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.58 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Josephine Pfeiffer. Vypíchnout lze možnost nmtui zobrazit nastavení Wi-Fi jako QR kód nebo podporu CLAT (464XLAT) a tunelů GENEVE (Generic Network Virtualization Encapsulation).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.7. 20:22 | IT novinky

    Zákaz používání mobilních telefonů a dalších elektronických komunikačních zařízení ve školách, jehož uzákonění navrhli jako poslanci premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr školství Robert Plaga (za ANO), dnes podle očekávání vláda podpořila. Novinářům to oznámil Babiš, podle Plagy byla podpora kabinetu jednomyslná. Účinnost předkladatelé navrhují od 1. září 2027. Podle opoziční ODS je plošný zákaz líbivé populistické opatření namířené proti digitální gramotnosti dětí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2202 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: KDevelop pro SUSE 9.2

    20.10.2005 01:07 Dava
    KDevelop pro SUSE 9.2
    Přečteno: 135×
    Ahoj,

    po dnesku se nedivim ze linux neni nejrozsirenejsi system pro koncove uzivatele.

    Chci nainstalovat Kdevelop 3.2.3 pro SuSE 9.2. Stahnul jsem si rpm balicek ze stranek Kdevelopu, ale kdyz jsem chtel nainstalovat zjistil jsem, ze potrebuju asi 15 dalsich komponent knihoven atd..

    Zacal jsem tedy stahovat ovsem po par instalacich chybejicich soucasti se mi pri instalaci kdelibs3-devel obevilo, ze pro nainstalovani teto soucasti je treba asi dalsich 20 veci. Proto si myslim, ze pro normalniho smrtelnika bude vzdycky daleko jednodussi jit do Windows a nainstalovat si Dev-C++ a byt v pohode.

    Nevim proc proste vyvojari techto produktu pro linux nevydavaji balicek ve kterem by bylo vse potrebne pro uspesnou instalaci a beh programu. A nejedna se jen o Kdevelop je to skoro kazdy druhy program.

    Takze pokud nekdo vite jestli nejaky takovy komplexni balicek existuje prosim napiste mi link, protoze ja ho teda nikde nenasel.

    Diky...

    DAVA

    Odpovědi

    David Watzke avatar 20.10.2005 07:27 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDEVELOP PRO SUSE 9.2
    Myslím, že by se ti líbilo Gentoo. Když pořád slyším o tomhle bordelu, děkuju Bohu, že Gentoo mám.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.10.2005 08:53 koty | skóre: 22 | blog: Koty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDEVELOP PRO SUSE 9.2
    Kdevelop je součástí supplementary, takže proč nepoužít YaST, který si závislosti ohlídá, a neinstalovat z nějakého SUSE instalačního zdroje (např. ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/supplementary/KDE/update_for_9.2/yast-source)?
    30.10.2005 19:50 Dava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDEVELOP PRO SUSE 9.2
    Dik za radu, ale stejne se mi to nepovedlo. Pri instalaci jsem zaskrtl jednou ignorovat a uz jsem vubec nerozjel KDE :).

    Asi to zkusim s nejakym jinym nastrojem nez je KDevelop..

    Ale dik za odpovedi

    DAVA

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.