GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Snažim se napsat kód, kterej ze vstupního parametru kterým může být ip adresa nebo hostname vytvoří strukturu in_addr
. Pokud se zadá existující ip nebo jméno, tak vše funguje jak má. Pokuď se ale zadá nějakej nesmyslnej řetězec, nedostane se kód do větve s výpisem chyby, ale "zastaví" se. Netušíte někdo, kde je chyba?
struct in_addr ip; /* Ziskani ip adresy serveru */ if (inet_aton(argv[1], &ip) == 0) { if((ph = gethostbyname(argv[1])) != NULL) memcpy(&ip.s_addr, ph->h_addr, sizeof(ip.s_addr)); else printf("%s: unknown host %s", basename(argv[0]), basename(argv[1])); }
To jo, ale to už čeká následující kód, který se stará o samotné TCP spojení. Mám tomu teda rozumět tak, že pokud není ip adresa pro dané jméno nalezena, není to chyba a gethostbyname() nevrací NULL?
Pokud ano, existuje nějaká jednoduchá metoda, jak zjistit zda dané jméno skutečně existuje v rozumném čase (například jako u www prohlížečů)? Nebo se to řeší nějakým signálem po určené době?
Chybu vrací tak, jak je specifikováno (nepamatuji si z hlavy, jak to přesně je). Jen to není hned, ale až ve chvíli, kdy to resolver vzdá (obvykle po několika sekundách). Nezkoumal jsem, jestli ten timeout lze nějak ovlivnit.
Tak zpět... Problém je ten, že mi v tom printf() chybí '\n' a chybová hláška se mi nevypsala na obrazovku...
Tiskni
Sdílej: