abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: QT - vkladani vlastniho widgetu

    7.12.2005 14:20 Elsik
    QT - vkladani vlastniho widgetu
    Přečteno: 297×
    Ahoj udelal sem si hlavni okno MainWindows v nem sem si udelal LayoutGrid a ted to neho postupne vkladam predmety, udelel asem si vlastni widget ale kdyz ho tam pomoci addWidget pridam tak ta se tam sice prida ale protoze nakonci tam davam jeste spacer aby se mi to zarovnalo nahoru tak se ten muj widget uplne smrti na 0 pixelu. Nevite proc? Nevite jak nastavit jeho nejakou velikost aby to ten spacer nemohl takhle zmensit? Dekuji.

    Odpovědi

    7.12.2005 16:25 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    jestlize je to potomek QWidgetu, tak tam muzes pouzit nsatevni velikosti pres setMinimumXXXX(), setGeometry() nebo pres "size hinty":

    http://doc.trolltech.com/3.3/qwidget.html
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    7.12.2005 17:21 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Dekuji, uz vim jak na to. Ale nastal dalsi problem potrebuju se z toho widgetu dostat nejakym pointrem na hlavni okno kde bude vlozen. V tom widgetu mohl nastavit uz nejaky connecty treba. Jde to nejak? Mozna ze je to blbost se odkazovat na neco co jeste neexistuje ale docela by mi to usnadnilo praci:] Any idea?:]
    7.12.2005 19:42 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    pointer na hlavni okno: a] qApp->mainWidget(); kde qApp je globalni poiner na instanci QApplication (ta promenna qApp vzdycky existuje, nemusi se definovat) b] kazdemu widgetu se v konstruktoru predava odkaz na rodicovsky widget (parent), tak toho by se dalo vyuzit

    connecty: Pokud potrebujes neco propojit s MainWindow, nejlepe zavolat connect() na urovni tridy QMainWindow, treba v jejim konstruktoru. Stejne ostatni pod-widgety konstruujes z nejake funkce QMainWindow (napr z konstruktoru).
    7.12.2005 20:10 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Pravda to me nenapadlo:] dekuju pouziju. Necekane mam dalsi dotaz. Proc se mi ted widget nezobrazi po kliknuti na tlacitko Adapters v ten ScrollArea. Nastavi se spravne ten scroll bar ale widget se nezobrazi. kdyz zavolam to addWidget az po vytvoreni "window" tak to jde. nechybi mi tam neco jako repaint nebo update? Dekuji
    #include 
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	scrollArea = new QScrollArea;
    	uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    window = new windowadapters;
                scrollArea->takeWidget();    
    	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
                window=NULL;
    	}
    	
        }
    
    7.12.2005 20:30 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] tento radek je podezrely... proc je tam vboxLayout1, kdyz pred tim pouzivas vboxLayout uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);

    b] nechtelo by to neco jako

    window->show();

    nebo

    uii.update();
    7.12.2005 20:36 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] je to vertikalni layout prvni pro menu a druhy pro ten scrollarea b] to update jsem zkousel nepomohlo

    add] upravil sem to takhle ale prijde mi zbytecny to mazat, nesel by lepsi zpusob? po tom erase tam klidne ten scrollarea muze zustat jen aby se vypraznil a potom nahral zase dalsi widget (ted stejny ve vysledku jiny)
    #include QtGui>
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    scrollArea = new QScrollArea;	
    	    window = new windowadapters;
     	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	    uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
    	    window=NULL;
    	    delete scrollArea;	
    	}
        }
    
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.