abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: QT - vkladani vlastniho widgetu

    7.12.2005 14:20 Elsik
    QT - vkladani vlastniho widgetu
    Přečteno: 297×
    Ahoj udelal sem si hlavni okno MainWindows v nem sem si udelal LayoutGrid a ted to neho postupne vkladam predmety, udelel asem si vlastni widget ale kdyz ho tam pomoci addWidget pridam tak ta se tam sice prida ale protoze nakonci tam davam jeste spacer aby se mi to zarovnalo nahoru tak se ten muj widget uplne smrti na 0 pixelu. Nevite proc? Nevite jak nastavit jeho nejakou velikost aby to ten spacer nemohl takhle zmensit? Dekuji.

    Odpovědi

    7.12.2005 16:25 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    jestlize je to potomek QWidgetu, tak tam muzes pouzit nsatevni velikosti pres setMinimumXXXX(), setGeometry() nebo pres "size hinty":

    http://doc.trolltech.com/3.3/qwidget.html
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    7.12.2005 17:21 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Dekuji, uz vim jak na to. Ale nastal dalsi problem potrebuju se z toho widgetu dostat nejakym pointrem na hlavni okno kde bude vlozen. V tom widgetu mohl nastavit uz nejaky connecty treba. Jde to nejak? Mozna ze je to blbost se odkazovat na neco co jeste neexistuje ale docela by mi to usnadnilo praci:] Any idea?:]
    7.12.2005 19:42 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    pointer na hlavni okno: a] qApp->mainWidget(); kde qApp je globalni poiner na instanci QApplication (ta promenna qApp vzdycky existuje, nemusi se definovat) b] kazdemu widgetu se v konstruktoru predava odkaz na rodicovsky widget (parent), tak toho by se dalo vyuzit

    connecty: Pokud potrebujes neco propojit s MainWindow, nejlepe zavolat connect() na urovni tridy QMainWindow, treba v jejim konstruktoru. Stejne ostatni pod-widgety konstruujes z nejake funkce QMainWindow (napr z konstruktoru).
    7.12.2005 20:10 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Pravda to me nenapadlo:] dekuju pouziju. Necekane mam dalsi dotaz. Proc se mi ted widget nezobrazi po kliknuti na tlacitko Adapters v ten ScrollArea. Nastavi se spravne ten scroll bar ale widget se nezobrazi. kdyz zavolam to addWidget az po vytvoreni "window" tak to jde. nechybi mi tam neco jako repaint nebo update? Dekuji
    #include 
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	scrollArea = new QScrollArea;
    	uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    window = new windowadapters;
                scrollArea->takeWidget();    
    	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
                window=NULL;
    	}
    	
        }
    
    7.12.2005 20:30 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] tento radek je podezrely... proc je tam vboxLayout1, kdyz pred tim pouzivas vboxLayout uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);

    b] nechtelo by to neco jako

    window->show();

    nebo

    uii.update();
    7.12.2005 20:36 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] je to vertikalni layout prvni pro menu a druhy pro ten scrollarea b] to update jsem zkousel nepomohlo

    add] upravil sem to takhle ale prijde mi zbytecny to mazat, nesel by lepsi zpusob? po tom erase tam klidne ten scrollarea muze zustat jen aby se vypraznil a potom nahral zase dalsi widget (ted stejny ve vysledku jiny)
    #include QtGui>
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    scrollArea = new QScrollArea;	
    	    window = new windowadapters;
     	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	    uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
    	    window=NULL;
    	    delete scrollArea;	
    	}
        }
    
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.