abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1969 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: QT - vkladani vlastniho widgetu

    7.12.2005 14:20 Elsik
    QT - vkladani vlastniho widgetu
    Přečteno: 295×
    Ahoj udelal sem si hlavni okno MainWindows v nem sem si udelal LayoutGrid a ted to neho postupne vkladam predmety, udelel asem si vlastni widget ale kdyz ho tam pomoci addWidget pridam tak ta se tam sice prida ale protoze nakonci tam davam jeste spacer aby se mi to zarovnalo nahoru tak se ten muj widget uplne smrti na 0 pixelu. Nevite proc? Nevite jak nastavit jeho nejakou velikost aby to ten spacer nemohl takhle zmensit? Dekuji.

    Odpovědi

    7.12.2005 16:25 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    jestlize je to potomek QWidgetu, tak tam muzes pouzit nsatevni velikosti pres setMinimumXXXX(), setGeometry() nebo pres "size hinty":

    http://doc.trolltech.com/3.3/qwidget.html
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    7.12.2005 17:21 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Dekuji, uz vim jak na to. Ale nastal dalsi problem potrebuju se z toho widgetu dostat nejakym pointrem na hlavni okno kde bude vlozen. V tom widgetu mohl nastavit uz nejaky connecty treba. Jde to nejak? Mozna ze je to blbost se odkazovat na neco co jeste neexistuje ale docela by mi to usnadnilo praci:] Any idea?:]
    7.12.2005 19:42 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    pointer na hlavni okno: a] qApp->mainWidget(); kde qApp je globalni poiner na instanci QApplication (ta promenna qApp vzdycky existuje, nemusi se definovat) b] kazdemu widgetu se v konstruktoru predava odkaz na rodicovsky widget (parent), tak toho by se dalo vyuzit

    connecty: Pokud potrebujes neco propojit s MainWindow, nejlepe zavolat connect() na urovni tridy QMainWindow, treba v jejim konstruktoru. Stejne ostatni pod-widgety konstruujes z nejake funkce QMainWindow (napr z konstruktoru).
    7.12.2005 20:10 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Pravda to me nenapadlo:] dekuju pouziju. Necekane mam dalsi dotaz. Proc se mi ted widget nezobrazi po kliknuti na tlacitko Adapters v ten ScrollArea. Nastavi se spravne ten scroll bar ale widget se nezobrazi. kdyz zavolam to addWidget az po vytvoreni "window" tak to jde. nechybi mi tam neco jako repaint nebo update? Dekuji
    #include 
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	scrollArea = new QScrollArea;
    	uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    window = new windowadapters;
                scrollArea->takeWidget();    
    	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
                window=NULL;
    	}
    	
        }
    
    7.12.2005 20:30 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] tento radek je podezrely... proc je tam vboxLayout1, kdyz pred tim pouzivas vboxLayout uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);

    b] nechtelo by to neco jako

    window->show();

    nebo

    uii.update();
    7.12.2005 20:36 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] je to vertikalni layout prvni pro menu a druhy pro ten scrollarea b] to update jsem zkousel nepomohlo

    add] upravil sem to takhle ale prijde mi zbytecny to mazat, nesel by lepsi zpusob? po tom erase tam klidne ten scrollarea muze zustat jen aby se vypraznil a potom nahral zase dalsi widget (ted stejny ve vysledku jiny)
    #include QtGui>
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    scrollArea = new QScrollArea;	
    	    window = new windowadapters;
     	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	    uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
    	    window=NULL;
    	    delete scrollArea;	
    	}
        }
    
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.