abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: QT - vkladani vlastniho widgetu

    7.12.2005 14:20 Elsik
    QT - vkladani vlastniho widgetu
    Přečteno: 297×
    Ahoj udelal sem si hlavni okno MainWindows v nem sem si udelal LayoutGrid a ted to neho postupne vkladam predmety, udelel asem si vlastni widget ale kdyz ho tam pomoci addWidget pridam tak ta se tam sice prida ale protoze nakonci tam davam jeste spacer aby se mi to zarovnalo nahoru tak se ten muj widget uplne smrti na 0 pixelu. Nevite proc? Nevite jak nastavit jeho nejakou velikost aby to ten spacer nemohl takhle zmensit? Dekuji.

    Odpovědi

    7.12.2005 16:25 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    jestlize je to potomek QWidgetu, tak tam muzes pouzit nsatevni velikosti pres setMinimumXXXX(), setGeometry() nebo pres "size hinty":

    http://doc.trolltech.com/3.3/qwidget.html
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    7.12.2005 17:21 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Dekuji, uz vim jak na to. Ale nastal dalsi problem potrebuju se z toho widgetu dostat nejakym pointrem na hlavni okno kde bude vlozen. V tom widgetu mohl nastavit uz nejaky connecty treba. Jde to nejak? Mozna ze je to blbost se odkazovat na neco co jeste neexistuje ale docela by mi to usnadnilo praci:] Any idea?:]
    7.12.2005 19:42 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    pointer na hlavni okno: a] qApp->mainWidget(); kde qApp je globalni poiner na instanci QApplication (ta promenna qApp vzdycky existuje, nemusi se definovat) b] kazdemu widgetu se v konstruktoru predava odkaz na rodicovsky widget (parent), tak toho by se dalo vyuzit

    connecty: Pokud potrebujes neco propojit s MainWindow, nejlepe zavolat connect() na urovni tridy QMainWindow, treba v jejim konstruktoru. Stejne ostatni pod-widgety konstruujes z nejake funkce QMainWindow (napr z konstruktoru).
    7.12.2005 20:10 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    Pravda to me nenapadlo:] dekuju pouziju. Necekane mam dalsi dotaz. Proc se mi ted widget nezobrazi po kliknuti na tlacitko Adapters v ten ScrollArea. Nastavi se spravne ten scroll bar ale widget se nezobrazi. kdyz zavolam to addWidget az po vytvoreni "window" tak to jde. nechybi mi tam neco jako repaint nebo update? Dekuji
    #include 
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	scrollArea = new QScrollArea;
    	uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    window = new windowadapters;
                scrollArea->takeWidget();    
    	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
                window=NULL;
    	}
    	
        }
    
    7.12.2005 20:30 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] tento radek je podezrely... proc je tam vboxLayout1, kdyz pred tim pouzivas vboxLayout uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);

    b] nechtelo by to neco jako

    window->show();

    nebo

    uii.update();
    7.12.2005 20:36 Elsik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: QT - vkladani vlastniho widgetu
    a] je to vertikalni layout prvni pro menu a druhy pro ten scrollarea b] to update jsem zkousel nepomohlo

    add] upravil sem to takhle ale prijde mi zbytecny to mazat, nesel by lepsi zpusob? po tom erase tam klidne ten scrollarea muze zustat jen aby se vypraznil a potom nahral zase dalsi widget (ted stejny ve vysledku jiny)
    #include QtGui>
    #include "window.h"
    #include "windowadapters.h"
    #include "adapters_compont.h"
    
    MainWindow::MainWindow(QWidget *parent): QMainWindow(parent)
        {
    	window = NULL;
    	uii.setupUi(this);
    	
    	connect(uii.actionExit, SIGNAL(triggered()), this, SLOT(close()));
    	
    	//  -----------------------------------------------------------------------------
    
    	QPushButton * adapterButton = new QPushButton;
    	adapterButton->setText("Adapters");
    	uii.vboxLayout->addWidget(adapterButton);
    	connect(adapterButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(ShowAdapters()));
    		
    	QPushButton * eraseButton = new QPushButton;
    	eraseButton->setText("Erase");
    	uii.vboxLayout->addWidget(eraseButton);
    	connect(eraseButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(WindowErase()));
    	
    	QPushButton * exitButton = new QPushButton;
    	exitButton->setText("Exit");
    	uii.vboxLayout->addWidget(exitButton);
    	connect(exitButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(close()));
    	
    	QSpacerItem * spacer1 = new QSpacerItem(20, 40, QSizePolicy::Minimum, QSizePolicy::Expanding);
    	uii.vboxLayout->addItem(spacer1);
    	
    	// ---------------------------------------------------------------------
    	
        }
    
    void MainWindow::ShowAdapters()
        {
    	if(window==NULL)
    	{
    	    scrollArea = new QScrollArea;	
    	    window = new windowadapters;
     	    scrollArea->setWidget(window);
                scrollArea->setWidgetResizable(window);
    	    uii.vboxLayout1->addWidget(scrollArea);
    	}
        }
    
    void MainWindow::WindowErase()
        {	
    	if(window!=NULL)
    	{	
    	    window->close();
    	    window=NULL;
    	    delete scrollArea;	
    	}
        }
    
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.