abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.6. 13:33 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1953 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: MSSQL_EXECUTE funkce

    14.2.2006 11:38 N3Xt | skóre: 7 | Spisska Nova Ves
    MSSQL_EXECUTE funkce
    Přečteno: 280×
    cafte. hladam po webe ale neviem co s tym... mam Linux a vedla na inom servry win a mssql 2000 na sql mam ulozenu proceduru s nazvom test v databazi s nazvom testt ako spustim tuto proceduru? kod je takyto:
    $dbhost = "10.10.10.42:1433";
    $dbuser = "sa";
    $dbpass = "heslo";
    $dbname="testt";
    
    echo "Host: ".$dbhost."\n";
    $dbsource = @mssql_connect($dbhost, $dbuser, $dbpass)
        or die("nemozem sa napojit");
    $db = mssql_select_db($dbname, $dbsource)
        or die("nemozem zmenit databazu");
    echo "
    "; $myprocedure = mssql_init("test",$dbsource); $spust = mssql_execute($myprocedure); do { while ($row = mssql_fetch_row($spust)) { echo $row[1]; } } while (mssql_next_result($spust)); mssql_free_result($spust); mssql_close($dbsource);
    ale proste skoncim na tomto: Warning: mssql_execute() [function.mssql-execute]: stored procedure execution failed in /var/www/mssql/test.php on line 19 Warning: mssql_fetch_row(): supplied resource is not a valid MS SQL-result resource in /var/www/mssql/test.php on line 21 Warning: mssql_next_result(): supplied argument is not a valid MS SQL-result resource in /var/www/mssql/test.php on line 24 Warning: mssql_free_result(): supplied argument is not a valid MS SQL-result resource in /var/www/mssql/test.php on line 25

    Odpovědi

    14.2.2006 12:15 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Admin
    Ahoj,

    nevidím žádnou souvislost s Linuxem. Upřesni to prosím, nebo bude muset být dotaz vymazán, jelikož by nešel zařadit.

    Díky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.