Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
import sys
import Image
import ImageGrab
.
.
.
img=ImageGrab.grab()
.
.
.
Traceback (most recent call last): File "./programek.py", line 17, in ? import ImageGrab File "/usr/lib/python2.4/site-packages/PIL/ImageGrab.py", line 34, in ? import _grabscreen ImportError: No module named _grabscreenNic jsem k tomu na netu nenasel, akorat tady maji ten samej problem co ja. Nevite nekdo co s tim?
xwd
.
roura = os.popen("xwd -root") data = roura.read()a budeš mít ten obrázek bez psaní na disk
imagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
import -window root screenshot.pngNetvrdím, že je lepší či horší - je to prostě taky možnost.
... pripadne to ukladam (copy & rename) do zvoleneho adresare a souboru. Ehm, trochu divne, a proto bych se chtel zeptat, zda se to takhle dela, zda je to standardni.Já myslím, že jo. Tady moc na vybranou asi není. Snad jen, že místo copy & rename dej pouze rename, ať se ti v /tmp nehromadí soubory. Jestli budeš číst png z roury, tak se bez dočasného souboru objedeš úplně.
jinak tady je kod s pipe, ktery jsem vygeneroval:Hehe, nedokážu posoudit, myslím, že je to v pohoděimagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
#!/usr/bin/env python import subprocess cmd = ['xwd', '-root'] process = subprocess.Popen(cmd, stdout = subprocess.PIPE) file('vystup.xwd', 'w').write(process.stdout.read())Vřele doporučuji si zvyknout na modul subprocess. Možná je to trochu komplikovanější, ale zato se s externími programy zachází jednotně, lépe se předávají argumenty a můžeš úplně zapomenout na
os.system os.spawn* os.popen* popen2.* commands.*Jo a snad možná místo "open" je lepší psát "file".
#!/usr/bin/env python import gtk, gc width = gtk.gdk.screen_width() height = gtk.gdk.screen_height() screenshot = gtk.gdk.Pixbuf.get_from_drawable( gtk.gdk.Pixbuf(gtk.gdk.COLORSPACE_RGB, True, 8, width, height), gtk.gdk.get_default_root_window(), gtk.gdk.colormap_get_system(), 0, 0, 0, 0, width, height) screenshot.save('screenshot.png', 'png') del screenshot gc.collect()Více informací viz PyGTK FAQ.
Tiskni
Sdílej: