Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
#include <stdio.h>
int main(int argc, char **argv) {
char znaky[20];
int a, b;
scanf("%d", &a);
fgets(znaky, 20, stdin);
printf("%s", znaky);
scanf("%d", &b);
return 0;
}
Prekladal jsem to v Linuxu, problem je v tom, ze mi to po spusteni dovoli nacist pouze a, b. Proste mi to preskoci to fgets() a retezec si nemuzu nacist. Kdyz odmazu ty dva scanf() tak program funguje dle ocekavani - nacte z stdin retezec a opise jej na obrazovku, ale kdyz tam jsou ta dve volani scanf(), tak fgets() jako by to ani nevolalo.. Nevite, prosim, v cem je problem?
Diky
Problém je v tom, že fgets()
načte ten ENTER, co pravděpodobně zadáváš za tím prvním číslem(a) a do proměnné znaky
se tak načte prázdný řetězec (viz man fgets
)
scanf("%d", &a);
skus
scanf("%d\n", &a);
scanf("%d", &cislo); printf("pomoci fgets() ulozime %d znaku: ", cislo); fgets(pch, cislo, stdin);se normálně zapíše integer do "cislo", po odentrování se zapíše řetezec do stdin, my vypíšeme hlášku, a teď na nic nečekáme, jen vybereme data z toho už zapsaného stdinu. Jediné řešení co mě napadlo, je připsat ještě jeden fgets, který by sežral ten enter a další by to už zpracovat dle očekávání. Tohle mi ale rozhodně nepřijde elegantní. Momentálně kompiluji pomocí lcc na Win platformě.
To je myslim normalni chovani, treba v C++ cin.get()
taky nechava znak noveho radku ve vstupni fronte. Tohle pripsani jeste jednoho volani dotycne metody je zcela v poradku a ciste, jinak to resit nejde (opominu-li pouziti nejakeho jineho zpusobu nacitani, jako je napr. v C++ cin.getline
)
To same plati i pro jejich obdoby pro praci se soubory.
scanf("%s", ...)
?
fgets(pCh, 2, stdin)
načte ze stdinu řetezec o délce 2, tj. 1 znak, druhý je \0. Enter vytvoří \n, načítá se do prvního výskytu \n (musí se dát pozor,kdy zbyde odminule), podle očekávání bude poslední znak řetezce (vždy?) "\n" (ASCII=10);
scanf("%15d", pCh2)
načte ze stdinu všechno, co tam je, až po zmáčknutí Enteru. Trimne zleva případné zbytečné "\n", resp. všechny bílé znaky. V ukazateli na char dva bude první slovo (případně s maximálním počtem 15 znaků). Ale na rozdíl od fgets nechá v stdinu "\n";
Tenhle příspěvek píšu už asi hodinu, postupně se tento dotaz vyvíjel za neustálého zkoušení od hloupého ke shrnutí, na co jsem přišel. Prosím vás, zkontrolujte mi to ať v tom mám jasno.
A jak byste si konkrétně představoval takový seek na terminálu? Co by třeba podle vás měla provést třeba volání
lseek(fd, 0, SEEK_SET); lseek(fd, 0, SEEK_END);
Mne nic rozumného nenapadá.
lseek
, ale představuji si, že při použití fseek(stdin, 0, SEEK_END)
bych nemusel ošetřovat znaky, které tam zůstanou po scanf
u a věděl bych, že fgets mi vrátí opravdu přesně to co chci po uživatelské vstupu.
Moc děkuji všem za odpovědi #include <stdio.h> #include <stdlib.h> int main(void) { int pocet_znaku=15; char *pch; printf("zadej pocet znaku: "); scanf("%d", &pocet_znaku); /*nejdriv se optame kolik bude chtit znaku*/ fseek(stdin, 0, SEEK_END); /*vyžrání nejen odentrování ----- mě to funguje :-S*/ //char pchHack[2]; //nesmí být jedna - fgets zapisuje do řetezce->na konci \0 //fgets(pchHack, 2, stdin); //printf("\n-> zbytek ve stdin: %d, %d <<-\n", pchHack[0], pchHack[1]); /*vyžrání odentrování - na win platformách --- podle diskuse ABC*/ pch = (char *)malloc(pocet_znaku+1); /*v pch máme zalokovaných tolik bajtů, kolik uživatel chtěl + jeden navíc pro ukončovací znak*/ printf("\npomoci fgets() ulozime %d znaku: ", pocet_znaku); fgets(pch, pocet_znaku+1, stdin); /*pocet_znaku-1 kvuli nule ukončující řetezec*/ printf("\n\nZadal jsi: %s", pch); return 0; }
fseek(stdin, 0, SEEK_END)
opravdu funguje výborně, když ho zavolám po scanf
u, tak si vůbec nemusím lámat hlavu s tím co tam zůstalo. Jupí!
(Není to nějak nečisté? Céčko píšu pár týdnu a někdo výše totiž psal, že čisté i elegantní - přestože možná ne uplně funkční - je to právě přes další fgets)
ad 2) tak tohle mi nějak nefunguje - fgets() se musí po zapsání Enterovat a ungetc() podle všeho nečte, ale naopak zapisuje písmenko do bufferu.
Ještě jednou tedy: rád bych funkci, která mi načte, asi rovnou z klávesnice jeden znak, bez následného zmáčknutí Enter. Přes stdin to zřejmě nelze (viz výše).
rád bych funkci, která mi načte, asi rovnou z klávesnice jeden znak, bez následného zmáčknutí Enter. Přes stdin to zřejmě nelze
Pomocí select() lze dosáhnout elegantnější cestou téměř téhož (pokud jde o onu smyčku s čekáním a read).
Přečti si to celý a pořádně. Požadovaného efektu pomocí select()
opravdu dosáhnout nelze. (Pokuď si teda pod slovem "skoro" nepředstavuješ vynechání nejpodstatnější části požadavku...)
A na hraní si s terminálem je výhodnější využít ncurses, kde přepnutí na nebufferovaný vstup je otázkou zavolání jedné nebo dvou funkcí a přitom ncurses i select je prakticky všude
Jenom kvůli tomuhle do systému zatahovat závislost na ncurses mi přijde dost zbytečný a s tím, že jsou prakticky všude bych si taky dovolil polemizovat...
To jsem reagoval na ten cyklus ukázaný za odkazem, kde byl sleep, kontrola, zda data z stdin přišla a inkrement proměnné. Protože se to opravdu nastavení terminálu netýká a samo o sobě by to nebylo moc užitečné, napsal jsem i druhý odstavecPomocí select() lze dosáhnout elegantnější cestou téměř téhož (pokud jde o onu smyčku s čekáním a read).Přečti si to celý a pořádně. Požadovaného efektu pomocí
select()
opravdu dosáhnout nelze. (Pokuď si teda pod slovem "skoro" nepředstavuješ vynechání nejpodstatnější části požadavku...)
Tiskni
Sdílej: