Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Po neblokovaném TCP spojení odesílám data pomocí send(). Když vytáhnu kabel, tak se mi ještě několikrát úspěšně zavolá send() a teprve po chvíli se dozvím od select(), který volám před ní, že nelze do soketu zapisovat. Po zastrčení kabelu zpět se neodeslaná data odešlou a select() mi dovolí odesílat další data.
Lze nějaký způsobem zjistit, která data se nepodařilo odeslat, aniž by jsem do svého protokolu implementoval potvrzování přijatých dat, když by jsem kabel nevrátil zpět?
Představuji si to asi takto. Zavolám send() a nezavolám ho znovu dříve než dostanu od OS potvrzení, že se mu data podařilo odeslat. OS dám na toto potvrzení 2s, jinak uzavřu spojení a další navážu až za 50s, protože mám zaručeno, že protistrana do té doby spojení také uzavře, když jí ode mě nepřijdou žádná data. Lze něco takového realizovat nebo jsem úplně mimo?
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: