abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1987 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: PHP + Mysql - registrace autoru

    15.6.2007 10:47 Tarja Turunen
    PHP + Mysql - registrace autoru
    Přečteno: 541×
    Dobry den, mela bych velkou prosbu na par chytrych hlav :-) Potrebovala bych vyresit nize popsany priklad a jelikoz jsem opravdu velika zacatecnice, budu vdecna za jakoukoliv odpoved (hlavne pro me srozumitelnou :-))

    Jde mi o registraci autoru a prideleni opravneni, do kterych RUBRIK mohou zapisovat nove clanky a do kterych ne.

    Mam tabulky AUTORI(id_autora, login, heslo, jmeno, email, ???) a tabulku RUBRIKY(id_rubriky, rubriky). Uzivatel ci administrator, pridava noveho autora prostrednictvim klasickeho formulare v HTML souboru, kde jsou textova pole pro login, heslo, jmeno, email a dale tu mam 8 checkboxu jednotlivych rubrik. Chci napriklad panu Novakovi pridelit, ze muze zapisovat do rubriky 1, 2 a 3, tak zaskrtnu prvni tri checkboxy. Stisknu tlacitko Odeslat a?

    Nyni prijde vase chvile :-) Jak by mela vypadat struktura tabulek AUTORI, RUBRIKY. Jaky datovy typ zde pouziju pro jednotlive rubriky? A jak bude vypadat SQL dotaz, ktery provede pridani noveho autora do tabulky AUTORI a zaroven prida pro tohoto autora seznam rubrik, do kterych ma pristup???

    Vypis snad uz nejak zvladnu, jde mi hlavne o pridavani. Omlouvam se za svoji nezkusenost a verim, ze to pro vas nebude tezke sousto :-) Jeste jednou dekuji za vase odpovedi a preji hezky den! BTW, pro jistotu uvadim svuj email: tarja.turunen@email.cz

    Dekuji!!! Lucka

    Odpovědi

    15.6.2007 11:22 svatekr | skóre: 18 | blog: Svatekr | Teplice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP + Mysql - registrace autoru
    Vytvor si dalsi tabulku a nazvi treba OPRAVNENI.

    Pole: id_autora; id_rubriky; pristup

    Po vyplneni autora a tech checkboxu udelej zapisy do tabulky OPRAVNENI (tolik zapisu kolik je zaskrtnutych checkboxu)

    Teoreticky by stacila tabulka OPRAVNENI i bez pole "pristup" a jen uvest zaznam o autorovi a rubrice. Casem ale muzes chtit rozdelit opravneni pro kazdou rubriku jen ke cteni, pro pridani, editaci apod. Pak se to bude hodit.

    Jestli ale potrebujes uvest i SQL prikaz, ktery to provede, pak to radeji nedelej vubec a nejdriv trochu studuj.
    Každé zbytečně vyřčené slovo je vyřčeno zbytečně.
    15.6.2007 11:35 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP + Mysql - registrace autoru
    Přesně tak, k vazbě mezi autorem a rubrikou stačí jedna tabulka. A SQL příkaz bude INSERT :-)

    OT: Koukám, že má Tarja Turunen spoustu času na koníčky od doby, co nezpívá v Nightwish :-D
    Nemám rád NVidii!
    15.6.2007 14:37 Lucka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PHP + Mysql - registrace autoru
    Ahoj Rudo, dekuji za odpoved! Vsechno tohle jsem jiz pripravene mela. Myslim tim treti pomocnou tabulku... Bohuzel mi jde ale o ten INSERT :-) Pokud te tim zdrzuji nebo je nejak slozity, tak to pochopim. Ale opravdu bych s nim potrebovala poradit...

    Mam toto:

    1. insert je snad jasny: $vysledek = mysql_query("INSERT INTO autori (login, heslo, jmeno, email) VALUES('$log','$heslo','$jmeno','$email')");

    2. insert - zde mam nejasnosti: dejme tomu, ze mam zaskrtnuty 3 checkboxy. Checkboxy maji name rubrika a values 1,2,3, je to spravne?

    $vysledek = mysql_query("INSERT INTO autorovy_rubriky (v tvem pripade OPRAVNENI) (id_autora, id_rubriky) VALUES ('$id_autora','????')");

    Jak docilim toho, aby se provedlo tolik zapisu, kolik je zaskrtnutych checkboxu?

    Dekuji, Lucka

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.