Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Highlights of Tcl 8.5 Speed: 8.5 now runs 10% faster than 8.4 with bytecode improvements, object caching and reduced memory usage. Bignums: Tcl now supports arbitrary-precision integers, which improves math operations on large integers. Safer interps: Tcl's powerful safe interpreter mechanism now has improved control of time and command limits in slave interpreters. clock command: More robust implementation of command for specifying time, with significant l10n and i18n improvements. dict command: New data structure that allows access to data by value rather than a variable name, which is substantially faster. Additional improvements: Faster list search, new and improved mathematics procedures, anonymous procedures, new ways to package Tcl extensions, Tcl-level custom channel types, file and line location information for each command, and more. Highlights of Tk 8.5 New modern theming engine: New and complementary widgets that make use of platform-specific theming on Mac OS X and Windows to better fit in with those environments, and feature an improved look and feel under X11. New widgets: Part of the themed widget set, Tk now has core notebook, combobox, treeview and progressbar widgets. text widget: Smooth scrolling, widget peering, and improved procedures for counting and replacing text. Font rendering: Now uses anti-aliased text under X11, and a more modern text engine (ATSUI) on Mac OS X. Additional improvements: Window transparency, new fullscreen option for windows, enhancements to specific widgets and window layout, and more. There is of course much, much more. See 8.5 Changes on the wiki for a complete list of new features.No myslím že Tk neí zas tak nepoužitelné...
Tiskni
Sdílej: