abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Komunita

    Richard Hughes na Mastodonu oznámil, že se společnost Framework Computer stala sponzorem služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.11. 18:55 | Humor

    Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    28.11. 12:44 | Zajímavý software

    Společnost Collabora vydala (YouTube) na LibreOffice založený desktopový kancelářský balík Collabora Office. Pro Windows, macOS a Linux. Se stejným uživatelským rozhraním jako Collabora Online. Svůj desktopový kancelářský balík s rozhraním LibreOffice pojmenovala Collabora Office Classic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: repozitář octave-forge

    1.12.2007 21:57 lečo
    repozitář octave-forge
    Přečteno: 447×
    Můžete mi prosím někdo poradit jak přidat repozitář octave-forge? OS mám FEDORA7. vyzkoušel jsem všechny informace ke kterým jsem se dostal, ale někde je stále chyba.

    Děkuji

    Odpovědi

    2.12.2007 00:53 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: repozitář octave-forge
    muzete nam sdelit aspon dve zakladni informace?

    jakou chybovou hlasku vam YUM(EX) nahlasil?

    jake postupy jste zkousel?
    Jiří Poláček avatar 2.12.2007 12:49 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: repozitář octave-forge
    Jak jako „přidat“? Octave-Forge je knihovna balíčků pro Octave, s konkrétní distribucí a jeho správcem programů nijak nesouvisející.
    Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.
    3.12.2007 00:45 lečo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: repozitář octave-forge
    Tento repozitář by měl obsahovat funkce a skripty, které nejsou v základní instalaci Octave. Když se v Yum Extenderu podívám na připojené repozitáře, tak je tam repozitář FEDORA a LIVNA. Možná jsem se v dotazu vyjádřil nepřesně, ale termín "přidat" je uveden v příručce uživatele FEDORA7. Chápu, že repozitář je knihovna balíčků, ale možná syntaxe příkazu pro přidání (připojení) je podle konkrétní distribuce rozdílná. Stejně tomu ale nerozumím, protože když jsem instaloval Octave, tak se snad nějaká knihovna balíčků musela napojit. Možná je ale moje snažení zbytečné. Neumím porovnat co mám ve své instalaci Octave a co mi můžou balíčky v Octave-forge nabídnout.

    S tím vložením popisu bodu do plochy grafu jak jsem se Vás dotazoval jsem se snad nějak vyrovnal, i když to není příliš elegantní. Nakonec jsem zjistil, že příkaz TEXT se umí vypořádat v zadání textového pole s jednoduchou proměnnou. Takže tuto proměnnou v cyklu FOR nechám postupně nabývat všech hodnot prvků pole. V grafu se to vykreslí dobře, akorát v okně terminálu se objeví spousta pro mě nepochpitelných textů, pak velká mezera a nakonec line 0:invalid charakter. Takže to asi úplně regulérní není, ale třeba to ještě odladím.
    michich avatar 3.12.2007 08:10 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: repozitář octave-forge
    octave-forge je ve Fedoře jako normální balík a není potřeba přidávat žádný další RPM repozitář. yum install octave-forge.
    Jiří Poláček avatar 3.12.2007 10:44 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: repozitář octave-forge
    Tak ještě jednou – octave-forge NENÍ repozitář (ve smyslu repozitáře softwaru nějaké linuxové distribuce).

    Nicméně je možné, že jsou doplňkové knihovny pro danou distribuci dostupné jako samostatný balíček.
    Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.