Kancelářský balík LibreOffice byl vydán ve verzi 26.8. Mimo jiné vylepšuje typografii a kompatibilitu s formáty MS Office, více v poznámkách k vydání.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 23.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 23.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++, Polly a Flang.
Google Chrome 152 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 152.0.7977.64 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 327 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Před 35 lety, 25. srpna 1991, oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.
Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra. Fedora Asahi Remix zatím podporuje jenom M1 a M2.
Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.
Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.
Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.
Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
CMake Error at applets/lastfmevents/CMakeLists.txt:8 (kde4_add_plugin):
Unknown CMake command "kde4_add_plugin".
CMake Warning (dev) in CMakeLists.txt:
No cmake_minimum_required command is present. A line of code such as
cmake_minimum_required(VERSION 2.6)
should be added at the top of the file. The version specified may be lower
if you wish to support older CMake versions for this project. For more
information run "cmake --help-policy CMP0000".
This warning is for project developers. Use -Wno-dev to suppress it.
-- Configuring done
Poznáte z toho někdo, kde je chyba?
find_package(KDE4 REQUIRED)
include(KDE4Defaults)
add_definitions (${QT_DEFINITIONS} ${KDE4_DEFINITIONS})
díky všem za reakce, byť jejich účinnost nemohu ověřit. Dostal jsem se k tomu s velkým odstupem a mezitím jsem provedl nějaké aktualizace instalovaných balíčků + mohlo se něco změnit přímo na Amarokových SVN. I tak myslím, že poskytnuté nezapadne - třeba úprava CMakeLists.txt 
Chci nainstalovat v KDE4.1.3 plasmoid na zobrazovani pocasi a nejde to. Jsem na tom podobne mam cmake 2.6 a stejne mi to hazi tuto hlasku:
<PRE>
[root@localhost build]# cmake -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=`kde4-config --prefix` ..
CMake Error at /usr/share/cmake-2.6/Modules/FindKDE4.cmake:72 (MESSAGE):
ERROR: cmake/modules/FindKDE4Internal.cmake not found in
/root/.kde4/share/apps;/var/lib/mandriva/kde4-profiles/free/share/apps;/var/lib/mandriva/kde4-profiles/common/share/apps;/usr/share/apps
Call Stack (most recent call first):
CMakeLists.txt:7 (find_package)
CMake Warning (dev) in CMakeLists.txt:
No cmake_minimum_required command is present. A line of code such as
cmake_minimum_required(VERSION 2.6)
should be added at the top of the file. The version specified may be lower
if you wish to support older CMake versions for this project. For more
information run "cmake --help-policy CMP0000".
This warning is for project developers. Use -Wno-dev to suppress it.
-- Configuring done
</PRE>
Tak jsem pouzil toto asi "prasacke" reseni a nainstaloval vsechny balicky obsahujici "plasma" a je to ok.
http://forum.mandriva.com/viewtopic.php?t=102736&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=60bbfab09d9c18841c32b775bc493a1b
Tiskni
Sdílej: