Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Resp, je tu možnosť napísať analyzátor kódu a zistiť, či tá-ktorá funkcia pracuje podľa predstáv programu ...
zistiť, či tá-ktorá funkcia pracuje podľa predstáv programu ...Myslíte vyřešit halting problem? Jinak tazatel si v otázce vlastně sám odpověděl: hledá způsob, jak vytvořit rozhraní – inu, musí ho definovat. Myslím, že v Céčku je definice signatur funkcí pro tenhle účel standardní postup.
Krome nazvu funkci musite znat i pocet parametru, jejich poradi, datove typy a vyznam. Nemuzete se spolehnout na to, ze budou "exportovane" jen ty funkce, ktere chcete a umite pouzit. Atd.
Zcela dynamicke reseni neni mozne. Vzdy je potreba nejakym zpusobem predem znat/definovat interface, pripadne s urcitou merou prizpusobivosti.
Ja jsem kdysi podobny problem resil pomoci samostatnych konfiguraku popisujicich knihovny/funkce, ktere jsem dodelaval podle potreby, jak klient z ruznych zdroju dostaval dalsi knihovny, ale to je opravdu reseni, kteremu je lepsi se vyhnout.
Kazdopadne seznam funkci se z knihoven da zjistit treba pomoci libbfd, ale je otazka jestli vam to k necemu bude.
Tiskni Sdílej: