Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
sleep(3)
alebo alarm(2)
sleep()
.
while( not the time ) sleep(10); ...Nejakej cas procesoru to sice zere, ale to ze se jednou za 10s provede tahle jednoducha smycka dnestni procesory nezatizi...
Pokud chceš uspávat jiný proces, lze se na něj připojit přes ptrace(2), čímž ho efektivně zastavíš, pak si ve svém procesu pospat, jak dlouho potřebuješ, a nakonec opět přes ptrace() se od něj odpojit, čímž se opět rozeběhne.
Případně, což je přenositelnější, ale nevím, nakolik je možné se tomu bránit, zaslat signál SIGSTOP a potom SIGCONT.
ako chcete vykonať obsluhu signálu, ak nechcete, aby sa proces rozbehol
Úplně stejně, jako když proces je v přerušitelném spánku a dostane signál. Obsluhu totiž volá jádro a po vykonání obsluhy se řízení vrací jádru. To teprve pak rozhodne, zda proces přesune do fronty runable nebo jej opět uloží k ledu. Ano, přísně vzato, když jede obsluha, tak také běží proces. Myslel jsem rozběhnout program procesu v místě uspání (tedy mimo obsluhu).
sleep()
doplněné o smyčku pro případ přerušení signálem připadá podstatně jednodušší a praktičtější.
sleep()
může skončit předčasně, pokud přijde neignorovaný signál. Obvykle se pro tyto účely používá makro TEMP_FAILURE_RETRY()
nebo příznak SA_RESTART
, ale tady to nejde, protože je potřeba při opakovaném volání upravit parametr.
To není uspání ale zastavení.
Proces je runable, nebo není. Technicky v tom rozdíl není.
Tazatel se ptal na to, jak uspat proces "zevnitř"
To z dotazu mně není zřejmé. Opravdu jsem jej pochopil tak, že autor chce řídit jiný proces, ne ten svůj.
Proces je runable, nebo není. Technicky v tom rozdíl není.
Technicky v tom rozdíl je. Uspání je stav S
(proces čeká na dokončení syscallu (který může být přerušen signálem), pak bude pokračovat), zastavení T
(proces je administrativně zastaven zvenčí a pokračovat bude teprve tehdy, až dostane signál CONT
).
sleep()
resp. usleep()
nebo nanosleep()
jako nejvhodnější řešení.
Už rozumím. Já jsem si vyložil slovo „uspat“ příliš široce. Samozřejmě, že tak, jak to říkáte, to je.
Tiskni
Sdílej: