Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
class Gatherer(QThread): def __init__(self, parentThread, controller): QThread.__init__(self, QThread.currentThread()) self.controller=controller def run(self): self.stopMe=0 while (self.stopMe==0): print '.' time.sleep(1) print 'xx' def stop(self): self.stopMe=1 QThread.wait(self)jedine co to vypise v konzoli je jedna '.', a potom to 'zamrzne'. 'xx' to vypise az potom, ako sa nieco udeje v tom dockwidgete (napr. sa stlaci nejake tlacidlo - predpokladam ze hocikedy, ked sa vola 'handler' nejakeho signalu). Neviete niekto, kde by mohol byt problem? Ked ten thread spustim priamo:
g=Gatherer() g.run() time.sleep(10) g.stop()tak to samozrejme funguje... Najzaujimavejsie na tom vsetkom je, ze toto: http://trac.reprojected.com/qgisplugins/browser/trunk/threading_demo funguje uplne spolahlivo - pritom jediny rozdiel je, ze tam to vlakno este vytvara nejake signaly a ze miesto dockwidgetu sa tam zobrazuje okno... Jedina moznost co ma napada je, ze to vlakno nebezi preto, ze by, pokial nie su spravy od Qt, nebezal ten python interpreter (co by ale bolo divne, ked clovek od neho chcel vlakno...). any ideas?
self.timer = QTimer() QObject.connect(self.timer, SIGNAL("timeout()"), self.runStatus) self.timer.start(10) ... def runStatus(self): self.thread.msleep(1) returnak by mi niekto bol schopny logicky objasnit, preco je toto nutne, aby vlakna fungovali (a preco to nie je v ziadnej dokumentacii), bol by som velmi vdacny
t=Gatherer(); t.start()
...
sranda je, ze nasledujuci workaround to "zfunkcni", a ja vobec netusim preco by mal (ako je mi jasne co to robi, a preco by to mohlo fungovat - ale nechapem, preco je nutne toto spravit, aby fungovali vlakna.. by clovek povedal, ze vlakna su od toho, ze funguju same - nie ze si clovek musi preempciu dokodit sam :)))
def someSignalHandler(self): self.t=Gatherer() self.t.start() self.timer = QTimer() QObject.connect(self.timer, SIGNAL("timeout()"), self.runStatus) self.timer.start(10) def runStatus(self): self.gatherer.msleep(1) return
Tiskni Sdílej: