Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »class Gatherer(QThread): def __init__(self, parentThread, controller): QThread.__init__(self, QThread.currentThread()) self.controller=controller def run(self): self.stopMe=0 while (self.stopMe==0): print '.' time.sleep(1) print 'xx' def stop(self): self.stopMe=1 QThread.wait(self)jedine co to vypise v konzoli je jedna '.', a potom to 'zamrzne'. 'xx' to vypise az potom, ako sa nieco udeje v tom dockwidgete (napr. sa stlaci nejake tlacidlo - predpokladam ze hocikedy, ked sa vola 'handler' nejakeho signalu). Neviete niekto, kde by mohol byt problem? Ked ten thread spustim priamo:
g=Gatherer() g.run() time.sleep(10) g.stop()tak to samozrejme funguje... Najzaujimavejsie na tom vsetkom je, ze toto: http://trac.reprojected.com/qgisplugins/browser/trunk/threading_demo funguje uplne spolahlivo - pritom jediny rozdiel je, ze tam to vlakno este vytvara nejake signaly a ze miesto dockwidgetu sa tam zobrazuje okno... Jedina moznost co ma napada je, ze to vlakno nebezi preto, ze by, pokial nie su spravy od Qt, nebezal ten python interpreter (co by ale bolo divne, ked clovek od neho chcel vlakno...). any ideas?
self.timer = QTimer() QObject.connect(self.timer, SIGNAL("timeout()"), self.runStatus) self.timer.start(10) ... def runStatus(self): self.thread.msleep(1) returnak by mi niekto bol schopny logicky objasnit, preco je toto nutne, aby vlakna fungovali (a preco to nie je v ziadnej dokumentacii), bol by som velmi vdacny
t=Gatherer(); t.start()
...
sranda je, ze nasledujuci workaround to "zfunkcni", a ja vobec netusim preco by mal (ako je mi jasne co to robi, a preco by to mohlo fungovat - ale nechapem, preco je nutne toto spravit, aby fungovali vlakna.. by clovek povedal, ze vlakna su od toho, ze funguju same - nie ze si clovek musi preempciu dokodit sam :)))
def someSignalHandler(self): self.t=Gatherer() self.t.start() self.timer = QTimer() QObject.connect(self.timer, SIGNAL("timeout()"), self.runStatus) self.timer.start(10) def runStatus(self): self.gatherer.msleep(1) return
Tiskni
Sdílej: